EBLK: Osłabiona Pszczółka ulega na wyjeździe

Aktualizacja: 18 sty 2023, 11:59
13 sty 2020, 15:18

PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów Wielkopolski wygrała z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin 88-65. W szeregach lublinianek pauzowały dwie kluczowe zawodniczki.

Jak wiadomo, Agnieszka Szott-Hejmej oraz Alexis Peterson nie mogły zagrać w tym meczu. Mimo to przyjezdne od początku starały się narzucić swoje warunki. Pierwsze punkty dla Pszczółek zdobyła Briana Day. Potem jednak szybko trójką odpowiedziała na to Jasmine Thomas. Do pierwszych pięciu minut lublinianki dorównywały kroku gospodyniom. Na minutę przed gwizdkiem sędziego było nawet 13-13. Trzy punkty zdołała jeszcze zdobyć Kaleah Copper (16-13).

Druga kwarta tym razem rozpoczęła się od dwóch punktów Green. Odpowiedziała na to Jovana Popović. Pszczółki jednak nie były na tyle mocne, aby sprostać założeniom taktycznym Gorzowa. Po połowie różnica punktowa sięgnęła 10 oczek (31-21). Potem już tylko pojedyncze akcje Day czy Trzeciak dawały jakieś punkty. Zawodniczki zeszły z parkietu przy wyniku 45-27.

Po powrocie na parkiet przyjezdne starały się od razu odrobić różnicę punktową. Niestety, błędy pod koszem spowodowały, że gospodynie zwiększyły swoją przewagę do aż 20 punktów (60-40). Później już tylko ENEA utrzymywała ten stan. Nawet dwa celne rzuty osobiste Labuckiene nie poprawiły sytuacji Pszczółek. Przed ostatnią częścią spotkania było już 75-52.

Czwarta odsłona meczu to festiwal błędów po obu stronach boiska. Najbardziej skuteczna była wtedy Copper, która dopisała dwa oczka do dorobku drużyny. Być może wkradło się trochę rozluźnienia. Niestety, nie było ono dobre dla przyjezdnych. Gorzowianki pewnie wygrały 88-65.

PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów Wielkopolski – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 88-65 (16-13, 29-14, 30-25, 13-13)

PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów Wielkopolski: Copper 31, Dźwigalska, Green 17, Keller 4, Prezelj 5, Juskaite 9, Matkowska, Kaczmarczyk 2, Maiga 12, Thomas 8

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Day 15, Sklepowicz 3, Szott-Hejmej DNP, Duchnowska 6, Adamowicz 8, Pawłowska, Degbeon 6, Popović 9, Labuckiene 14, Trzeciak 4