EBLK: Pewna wygrana Artego

Aktualizacja: 25 sty 2023, 08:53
5 sty 2020, 20:51

DGT Politechnika Gdańska uległa zdecydowanie na własnym parkiecie drużynie Artego Bydgoszcz 45:76 w ramach 13. kolejki EBLK. Najwięcej punktów w drużynie zwyciężczyń rzuciła Laura Miškinienė.

Od pierwszego gwizdka bydgoszczanki postawiły trudne warunki gospodyniom. Ostatecznie po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał rezultat 39:25 dla Artego.

Druga połowa niewiele zmieniła w dzisiejszej rywalizacji. W trzeciej odsłonie drużyna z grodu nad Brdą dorzuciła kolejne cztery punkty przewagi, by ostatecznie dobić rywalki w ostatniej części meczu. Czwarta kwarta zakończyła się rezultatem 21:8 na korzyść przyjezdnych.

Jak łatwo się domyślić w zasadzie w każdej możliwej statystyce bydgoszczanki miały dziś wyraźną przewagę nad rywalkami. Na szczególną uwagę zasługuje niemoc gospodyń w rzutach za trzy, ich skuteczność w tym elemencie gry wyniosła zaledwie 13%. Najskuteczniejsza dziś Miškinienė dołożyła ponadto 18 zbiórek.

DGT Politechnika Gdańska – Artego Bydgoszcz 45:76 (8:20, 17:19, 12:16, 8:21)

POLITECHNIKA: Hudson 13 pkt, Nayo 8, Ostrowska 2, Smith 2, Bujniak 0, Niedźwiedzka 10, Haryńska 4, Strzelczyk 4, Stawicka 2, Duszkiewicz 0

Artego: Miskiniene 17, Międzik 16, O’Neill 13, Kiesel 11, Poboży 10, Michałek 7, Piwkowska 2, Sobiech 0, Rola 0