Strona główna Koszykówka EBLK: Poznań na deskach w meczu z Pszczółką

EBLK: Poznań na deskach w meczu z Pszczółką

0
sanja

To już kolejne zwycięstwo odnotowane przez Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Tym razem pokonały Eneę AZS Poznań 78-74 i wskoczyły na trzecie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

To poznanianki lepiej weszły w mecz. Po niespełna trzech minutach mieliśmy wynik 7-3. Wtedy do głosu doszła Ama Degbeon, która dorzuciła dwa punkty. To jednak nie dawało upragnionego prowadzenia lubliniankom. To ENEA cały czas dominowała w ataku. Gdy wydawało się, że Pszczółki dogonią Poznań, te trafiały raz po raz do kosza Lublina. Do remisu doprowadziła jednak Jovana Popović na minutę przed końcem pierwszej kwarty. Ostatecznie jednak to poznański AZS prowadził 18-15.

Drugą kwartę otworzyła Briana Day rzutem za dwa punkty. Szybko odpowiedziała jednak Saunders oraz Zivadinovic. Efektywną trójką popisała się kapitan Pszczółek, Julia Adamowicz i na tablicy wyników ponownie zagościł remis (22-22). Chwilę później to lubelskie akademiczki miały chwilę przewagi po swojej stronie. Mogło się wydawać, że to one zejdą na przerwę z prowadzeniem, jednak w ostatnich sekundach tej części spotkania za sprawą Saunders i Nowickiej to Poznań miał przewagę czterech oczek (38-34).

Po powrocie na parkiet rozpoczęła się zacięta walka o każdy punkt. Pszczółki dzielnie walczyły o doprowadzenie chociażby do remisu. Za każdym razem różnica punktowa wynosiła co najwyżej dwa punkty. To po faulu technicznym trenera Enei sytuacja lublinianek zaczęła się poprawiać. Do upragnionego remisu doprowadziła Peterson. Mimo to przed decydującą odsłoną ponownie poznanianki były na czele (64-63).

Tak naprawdę to czwarta odsłona dała szansę lubliniankom na wyjście na prowadzenie. Mimo, że na początku to poznanianki trafiły dwa razy do kosza, nagle zaczęły popełniać mnóstwo błędów. Pszczółki momentalnie do wykorzystały. Najpierw Popović doprowadziła do remisu (68-68), a później zaczęły powiększać swoją zaliczkę punktową. Kluczową rolę miał tutaj spokój lubelskiego AZSu w ataku oraz skuteczność. Pszczółki wygrały z Poznaniem 78-74.

Enea AZS Poznań – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 74-78 (18-15, 20-19, 26-29, 10-15)

Enea AZS Poznań: Saunders 22, Mfutila 17, Zivadinovic 11, Miletic 10, Nowicka 8, Parzeńska 4, Pyka 2, Pawlak

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Peterson 27, Popović 12, Adamowicz 11, Day 10, Labuckiene 8, Degbeon 5, Szott-Hejmej 5, Sklepowicz http://credit-n.ru/zaymi-online-blog-single.html

Komentarze