EBLK: Sobota dla faworytek

2 gru 2018, 08:35

W sobotnich meczach Energii Basket Ligi Kobiet wygrywały faworytki. Polkowiczanki pozostają jedyną drużyną bez porażki. Zawodniczki z Gdynii, dzięki wygranej pozostają na drugim miejscu w tabeli. W niedzielę trzy kolejne spotkania w tym mecz kolejki Wisła z Ślęzą. Ciekawie będzie w Gorzowie Wlkp. gdzie miejscowe akademiczki podejmą Artego. Te dwie drużyny w czwartek spotkały się w ramach rozgrywek FIBA Cup. W tamtym meczu po dogrywce górą były gorzowianki.

W Gdynii mecz rozpoczął się po myśli złoto-niebieskich, które po dwóch rzutach Bec Allen prowadziły 5:0, jednak AZS od samego początku pokazał, że łatwo nie wypuści wygranej w tym meczu, głównie dzięki amerykańskiemu duetowi Dawis – Hillsman. Mimo to dzięki lepszemu zespołowemu graniu to gdynianki schodziły na przerwę z minimalnym prowadzeniem. Kolejne dwie kwarty przebiegły w podobny sposób, Arka odskakiwała rywalowi na kilka punktów po czym poznanianki starały się niwelować starty. Przełamanie nadeszło w ostatnich 10 minutach w których gospodynie wrzuciły wyższy bieg i podobnie jak to było tydzień temu w Toruniu rozbiły kompletnie rywala. Seria 13 punktów z rzędu ostatecznie pogrzebała nadzieje przyjezdnych na wywiezienie zwycięstwa z Gdyni.

Arka Gdynia – Enea AZS Poznań 91:69 (29:24, 19:17, 20:19, 23:9)
Gdynia: Balintova 18, Allen 17, Makurat 16, Greinacher 12, Jurcenova 8, Rembiszewska 7, Baltkojiene 6, Podgórna 5, Stelmach 2
Poznań: Hillsman 22, Samburska 15, Davis 10, Matovic 8, Parysek 6, Demczur 2, Parzeńska 2, Nowicka 2, Urbaniak 2

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 74-54 (23-12, 30-17, 12-7, 9-18)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Brianna Kiesel 21, Kaja Grygiel, Martyna Cebulska (4), Dorota Mistygacz (2), Dajana Butulija (DNP), Kateryna Rymarenko (15), Julia Adamowicz (14), Magdalena Szajtauer (4), Irena Vrancic (3), Dominika Poleszak (2), Uliana Datsko, Nikki Greene (9)

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska: Maegan Conwright (12), Katarzyna Śmietańska, Agata Ostrowska (4), Paulina Szymańska, Martyna Pyka (2), Agnieszka Haryńska (4), Annika Holopainen (6), Sylwia Bujniak (12), Natalia Gwizdała (3), Martyna Koc (5),

CCC przez 40 minut nie forsowało tempa i grało dość spokojnie, na co mógł sobie pozwolić trener Kovacik. Dodatkowo na parkiecie pojawiła się cała „9” jaka przyjechała do Ostrowa Wlkp. Najlepszą na boisku była Temi Fanbengle z 19 punktami i sześcioma oczkami.
TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – CCC Polkowice 43:81 (15:25, 14:19, 6:29, 8:8)
Ostrów Wlkp.: Burdette 11, Motyl 10, Jackowska 6, Podkańska 6, Jaworska 5, Ossowska 3, Kaczmarek 2
Polkowice: Fagbenle 19, Leedham 13, Hayes 12, Puss 11, Kaczmaraczyk 9, Owczarzak 7, Gajda 5, Kaltsidou 4