Strona główna Koszykówka Efektowny Trefl pokonuję Astorię

Efektowny Trefl pokonuję Astorię

0
FOT.KACPER POLACZYK

Skuteczny, ale i bardzo efektowny zespół Trefla pokonał przed własną publicznością Astorię Bydgoszcz. Sopocianie po 42 dniach wrócili do Ergo Areny. Nie do zatrzymania był Nana Foulland zdobywca 20 pkt (9/11 z gry) oraz 14 zbiórek.

Najskuteczniejszy tego dnia na boisku wśród sopocian Foulland popisał się aż siedmioma wsadami. Mierzący 208 cm amerykanin dzielił i rządził pod koszami.

 

Pierwsze akcje należały do sopocian. Później do głosu doszli Mateusz Zębski i Adam Kemp co spowodowało, że przyjezdni byli na minimalnym plusie.  Na otwarcie drugiej części gry Trefl popisał się serią 7:0, a sygnał do ataku dał Foulland. Jeff Robertson i Paweł Leończyk. Po dwudziestu minutach to Trefl porwadził, ale tylko 43:41.

Michał Kolenda trafiał z dystansu na początku trzeciej kwarty i dlatego zespół trenera Marcina Stefańskiego utrzymywał przewagę. Odpowiadał na to niesamowity Mateusz Zębski, przez co spotkanie ciągle było zacięte. Nana Foulland grał jednak efektownie, a Trefl ponownie uciekał. Po 30 minutach było 64:60. Na początku czwartej kwarty gospodarze prowadzili nawet ośmioma punktami. Enea Astoria nie zamierzała się jednak poddawać i w pewnym momencie zbliżyła się nawet na trzy punkty po akcji A.J. Waltona. Trefl kontrolował jednak sytuację, a trudne rzuty trafiał m.in. Łukasz Kolenda.

 

TREFL SOPOT – ASTORIA BYDGOSZCZ  87:78 (22:26, 21:15, 21:19, 23:18)

Trefl: Foulland 20, Roberson 15, Medlock 14, M. Kolenda 13, Leończyk 10, Ayers 9, Ł. Kolenda 6, Kolwaneko 0, Kurpicz 0.

Astoria: Zębski 19, Clyburn 16, Kemp 10, Walton 9, Chyliński 8, Marcin Nowakowski 7, Frąckiewicz 5, Michał Nowakowski 2, Szyttenholm 2, Aleksandrowicz 0, Krasuski 0.

 

 

https://youtu.be/rghDpBIsttU http://credit-n.ru/offers-zaim/ekapusta-besplatniy-zaim.html

Komentarze