Eintracht przypieczętował awans! O trofeum Ligi Europy zagra z kapitalnymi Rangersami

5 maj 2022, 23:25

Eintracht Frankfurt wygrał 1:0 z West Hamem i przypieczętował awans do finału Ligi Europy. Niesamowite emocje zafundowała sympatykom futbolu drużyna Rangersów, która odwróciła losy dwumeczu, eliminując z rozgrywek RB Lipsk (3:1).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Eintracht kontynuuje niezwykłą podróż

Mecz Eintrachtu z West Hamem zwiastował emocje od samego początku. Spotkanie nie zdążyło się jeszcze na dobre rozkręcić, a już po niespełna dwudziestu minutach gry czerwoną kartkę za faul na Jensie Hauge otrzymał Aaron Cresswell. Zanim arbiter podjął decyzję, skonsultował sytuację z asystentem VAR. Kilka chwil później gospodarze wykorzystali przewagę zawodnika i futbolówkę w siatce „Młotów” umieścił Rafael Borre.

Trzy druzgocące uderzenia Rangersów

RB Lipsk jechało do Szkocji w roli faworyta, pomimo minimalnej zaliczki z pierwszego starcia. Tymczasem Rangersi postanowili dowieść fachowcom, jak bardzo się mylą. Miejscowi w małej przestrzeni czasu zaaplikowali podopiecznym Domenico Tedesco dwa potężne ciosy, których autorami byli James Tavernier oraz Glen Kamara.

Podczas drugiej połowy blisko strzelenia trzeciego gola był Fashion Sakala. A ze niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, w ostatnich fragmentach rywalizacji odpowiedział niezawodny Christopher Nkunku. Dziesięć minut później rezultat ustalił John Lundstram.

Finał Ligi Europy pomiędzy Eintrachtem Frankfurt i Rangers FC odbędzie się w środę 18 maja na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli.

Cuda na Estadio Santiago Bernabeu. Real Madryt w finale Ligi Mistrzów!