Sensacja w El. ME koszykarek. Polki pokonały mistrzynie Starego Kontynentu

9 lis 2023, 07:33

W  środę reprezentantki Polski rozpoczęły eliminacje do mistrzostw Europy 2025 w koszykówce kobiet. Biało-czerwone już na start sprawiły dużą niespodziankę. Nasze zawodniczki pokonały Belgijki, czyli aktualne mistrzynie Starego Kontynentu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 67:62.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Eurobasket 2025 kobiet. Polki bliżej wyjazdu na mistrzostwa

Reprezentantki Polski w starciu z Belgijkami od samego początku rzuciły się do ataku, nie zamierzając czekać na to, co pokaże obrończynie tytułu. Biało-czerwone bardzo szybko uzyskały kilkupunktową przewagę i już na pierwszą przerwę schodziły, prowadząc 18:14.

Jeszcze lepiej wyglądała sytuacja naszych koszykarek w drugiej kwarcie. W biało-czerwonych barwach świetnie spisywały się Agnieszki Skobel czy Weronika Gajda. W pewnym momencie zawodniczki znad Wisły miały nawet 17-punktową przewagę (35:18). Z czasem ta różnica zaczęła się jednak zacierać. Belgijki mocno ruszyły do odrabiania strat i po trzeciej kwarcie tablica wyników pokazywała rezultat 49:44.

W ostatniej partii Polkom udało się utrzymać pięciopunktową przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 67:62. Tym samym nasze reprezentantki sprawiły wszystkim kibicom bardzo miłą niespodziankę. Teraz Polki zagrają z Litwinkami. Drugi mecz El. ME koszykarek zaplanowano na niedzielę 12 listopada na godz. 16:15.

Brandin Podziemski zadebiutował w NBA. Teraz czas na grę dla Polski?