El.MŚ: Polska przegrała z Litwą

28 cze 2018, 21:18

W kwalifikacjach do mistrzostw świata Polacy przegrali z Litwinami w Gdańsku, 61:79.

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu Polaków, którzy po 4 minutach prowadzili, 13:8. Litwini nie zdołali dogonić podopiecznych trenera Taylora i przegrywali po premierowej odsłonie, 14:17.

W drugiej kwarcie Polacy dzielnie walczyli w obronie, jednak przyjezdni zdobywali punkty spod kosza i na 6 minut przed końcem pierwszej połowy prowadzili 21:20.

Litwini umiejętnie dzielili się piłką i dobrze spisywali się w ataku, dzięki czemu schodzili do szatni wygrywając, 36:25
Po zmianie stron Polacy starali się zniwelować straty, jednak na 8 minut przed końcem meczu to Litwa wciąż prowadziła, 60:49. Litwini trafiali z dystansu i dobrze radzili sobie w defensywie, co znacznie utrudniało polskim zawodnikom zadanie.
Na dwie minuty przed końcem meczu, losy spotkania były już praktycznie przesądzone.  Polska przegrała z Litwą, 61:79.
Najwięcej punktów dla Litwy zdobył Domanstas Sabonis (17 pkt). W polskiej drużynie najlepiej punktował dzisiaj Mateusz Ponitka (16 pkt).
Polska – Litwa 61:79 (17:14, 8:22, 22:17, 14:26)
Polska: Mateusz Ponitka 16, Łukasz Koszarek 8, Maciej Lampe 7, Adam Waczyński 6, Michał Sokołowski 6, Aaron Cel 6, Tomasz Gielo 5, Adam Hrycaniuk 4, Kamil Łączyński 3, Karol Gruszecki 0, Dominik Olejniczak 0, Marcel Ponitka 0

Litwa: Domantas Sabonis 17, Adas Juskevicius 14, Jonas Valanciunas 11, Arturas Gudaitis 11, Jonas Maciulis 8, Mindaugas Kuzminskas 5, Lukas Lekavicius 4, Mantas Kalnietis 4, Eimantas Bendzius 3, Renaldas Seibutis 2, Rokas Giedraitis 0, Marius Grigonis 0