Eliminacje euroligi kobiet: Arka Gdynia w fazie grupowej

Aktualizacja: 16 sty 2023, 11:25
2 paź 2019, 19:40

W meczu rewanżowym rozegranym dziś w Gdynii koszykarki Arki podejmowały ekipę Botas SK. W pierwszym meczu gdynianki wygrały aż szesnastoma oczkami. Dzis było bardziej wyrównane spotkanie, ale w miarę pewna wygrana gdynianek na koniec.

Mecz na początku to trafienia gdynianek, ale po kilku chwilach i swoje szanse zaczął wykorzystywać zespół z Turcji. Gra się wyrównała i walka toczyła się kosz za kosz. Nie brakowało wejść pod samą obręcz jak i trafień z dystansu. W obu tych elementach w ekipie Botas próbowała walczyć znana z poprzednich dwóch sezonów z CCC Temi Fanbengle. Powoli za zdobywanie punktów brały się kolejno inne zawodniczki Botas. W efekcie czego turecki zespół prowadził po pierwszej odsłonie.

Druga kwarta przypominała pierwszą. Żadnej z ekip nie udało się wypracować przewagi. W ekpie Arki świetnie radziła sobie Maryia Papova. Podkoszowa gdynianek była tego popołudnia, a raczej wieczoru główną opcją w ataku swojej drużyny.

Zmiana w grze nastąpiła po zmianie stron. O ile Arka utrzymywała przyzwoitą skuteczność to rywalki pudłowały. Pomogła w tym minimalnie lepsza dyspozycja w obronie polskiego zespołu. Arka powoli odskoczyła na 62:55 po trzech kwartach i była już w zasadzie pewna, wliczając zaliczkę z wyjazdu z Turcji, swojego awansu.

Angelika Slamova (z piłką) / fot.Karol Makowski

W ostatniej odsłonie wkradła się nerwowość w poczynania ekipy Botas. Do szatni za dwa faule techniczne musiała udać Temi Fanbengle. W samej końcówce owszem przyjezdne próbowały podgonić gospodynie zmniejszając cześć strat w spotkaniu, ale tylko na chwilę. Aż trzy nie sportowe faule gwizdnięte tureckiemu zespołowi zamknęło mu drogę do wywalczenia trochę korzystniejszego wyniku. Przyznajmy, że jednak słuszne no zawodniczki Botas pokazały, że umieją mocno faulować.

ARKA GDYNIA – BOTAS SK 84:75   (19:21, 23:21, 20:13, 22:20)

Arka: Papowa 27, Allen 14, Rembiszewska 12, Balintova 10, Kastanek 8, Greinacher 6, Slamova 6, Niemojewska 1, Grymek 0, Podgórna 0, Winkowska 0

Botas: Mitchell 23, Peddy 22, Fagbenle 17, Gulcan 4, Bas 4, Koksal 3, Hollingsworth 2, Akbas 0, Gulcelik 0