Eliminacje ME koszykarzy: Pokonujemy mistrzów świata

Aktualizacja: 16 sty 2023, 12:04
23 lut 2020, 20:43

W drugim meczu do EuroBasketu 2021 odnosimy pierwszą wygraną. Na wyjeździe pokonujemy Hiszpanię 69:80. Znowu nie do przecenienia był A.J. Slaughter. Dwusetny mecz w kadrze rozegrał Łukasz Koszarek.

Pierwsze akcje należały do ekipy Hiszpanii. Szybko odskoczyli na 9:2. Trafiać zaczął Slaughter. Jednak dalej to gospodarze utrzymywali się na prowadzeniu. W naszym zespole szwankowała skuteczność. Trafienia Sebastiana Saiza i Dario Bruzeiliego spowodowały, że to Hiszpania prowadziła 19:15 po pierwszej odsłonie. W drugiej kwarcie nasi rywale prowadzili nawet dziewięcioma oczkami. Jednak nasi kadrowicze rzucili się do odrabiania strat. Wyszło dobrze, bo gdy Michał Sokołowski trafił traciliśmy tylko jeden punkt. Gdy kolejne trafienia w końcówce pierwszej połowy zaliczał A.J. wyszliśmy na prowadzenie 38:35.

Po zmianie stron Polacy grali skutecznie. Wpadały naszym kadrowiczom w odpowiednich momentach trójki. Dobrą zmianę dał Tomasz Gielo. On najlepiej zna ligę hiszpańską z naszych (nie licząc Waczyńskiego) kadrowiczów. Biało-Czerwoni ciągle imponowali w obronie, a sporo dodawali też rezerwowi, tacy jak Aleksander Balcerowski. Po 30 minutach było 65:55. Po wznowieniu gry niemalże od razu zza łuku trafił Aaron Cel. W ekiie Hiszpanii mnożyły się straty. Polacy przejmowali kontrolę  nad spotkaniem. Cały czas przewaga utrzymywała się na poziomie ponad dziesięciu oczek. Gdy po kolejnych punktach Slaughtera prowadziliśmy piętnastoma oczkami, było wiadomo, że wygrana jest prawie pewna. Mimo podjęcia walki przez Hiszpanów mecz zakończył się naszą wygraną.