Emocje w Polkowicach, pogromy w Ostrowie i Gdańsku

15 paź 2018, 10:31

W meczach w ramach drugiej kolejki Basket Ligi Kobiet bez emocji było w Ostrowie Wlkp. oraz w Gdańsku. Natomiast arcyciekawie było w Polkowicach, gdzie dopiero na dwie sekundy do końca meczu zwycięskie punkty zdobyła Temi Fagbenle.

Po pierwszej połowie gdzie momentami zarysowywała się minimalna przewaga “Pomarańczowych” trzecia odsłona okazała się preludium do końcowych  emocji. Tę kwartę rozpoczęła od celnego rzutu osobistego Leedham. Potem z półdystansu trafiła Agnieszka Kaczmarczyk. W ekipie z Torunia jako pierwsza w ostatniej kwarcie trafiła Fields. Ta sama zawodniczka kilka chwil później zaliczyła trójkę, a gdy po jej rzucie odbitą od obręczy piłkę przy biernej postawie CCC w defensywie dobiła Svaryte było już 63:61. Na szczęście w kolejnej akcji punktowała Thomas. Trzy i pół minuty przed końcową syreną było już 65:64, ale wówczas trójką poczęstowała rywalki Thomas. 80 sekund przed końcem znów były dwa punkty przewagi i torunianki miały piłkę. Niestety nie skończyły akcji punktami, ale potem katastrofalny błąd na rozegraniu popełniły podopieczne trenera Kovacika i rywalki miały kolejną szansę na wyrównanie. Tym razem trafiła Fields i 34 sekundy przed końcem było po 71. W końcówce emocje sięgnęły zenitu, po tym jak polkowiczanki najpierw straciły piłkę na rozegraniu, a potem ją odzyskały. Niemal równo z syreną spod kosza trafiła Fagbenle i polkowiczanki wygrały 73:71.

CCC Polkowice – Energa Toruń (16:10, 26:21, 18:23, 13:17)

CCC: Thomas 15, Gajda 13, Kaltsidou 12, Kaczmarczyk 11, Leedham 10, Fagbenle 8, Aleksandravicius 4, Puss 0.

Energa: Fields 30, Kunek 0, Stankiewicz 12, Begić 8, Sarauskaite 6, Svartyte 6, Trzeciak 4, Mandić 5, Schmidt 0, Skobel 0, Uro-Nilie 0.

Sunreef Yachts Poltechnika Gdańska – Ślęza Wrocław  51:83  (14:30, 20:19, 12:15, 5:19)

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska: Conwright 13, Pyka 9, Holopainen 9, Bujniak 5, Gwizdała 5, Gwizdała 5, Koc 4, Szymańska 2, Haryńska 1, Śmietańska 1

Ślęza Wrocław: Kastanek 18, Burdick 16, Udodenko 15, Colson 14, Palenikova 10, Marciniak 4, Miletic 4, Szybała 2

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. – ARKA Gdynia 61:95  (13:24, 14:18, 22:22, 12:31)