Enea Gorzów Wlkp. w 1/8 finału Eurocup! Świetny mecz Polek we Francji

21 gru 2023, 14:47

Koszykarki zespołu InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski wygrały na wyjeździe 75:68 z Union Feminine Angers i awansowały do 1/8 finału Eurocup. Aktualnie liderki tabeli Energa Basket Ligi triumfowały tym samym w dwumeczu, bowiem przed tygodniem również ograły Francuzki.

Koszykarki z Gorzowa w 1/8 finału Eurocup

Po udanej fazie grupowej i zajęciu drugiego miejsca w grupie B, drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego zasłużenie awansowała do fazy pucharowej. W pierwszym meczu 1/16 finału polskie koszykarki wygrały 74:67 z Union Feminine Angers. W rewanżu miały więc kilka punktów przewagi.

W pierwszej kwarcie zawodniczki z Francji były skuteczniejsze zwłaszcza w defensywie, a do tego dołożyły dobrą grę w ataku i prowadziły 21:12. W drugiej części koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego poprawiły się w obu tych aspektach i odrobiły straty z nawiązką, dzięki czemu do przerwy prowadziły 36:30.

Pod koniec trzeciej kwarty gospodynie zdołały wrócić do rywalizacji – choć przegrywały już 40:48, wyrównały do stanu 55:55. W decydującej części polska drużyna wrzuciła wyższy bieg i ponownie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca. Gorzowianki wygrały 75:68 i awansowały do 1/8 finału.

Union Feminine Angers – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 68:75 (21:12, 9:24, 25:19, 13:20)

Teraz przed koszykarkami z Gorzowa Wielkopolskiego znacznie trudniejsze zadanie, bowiem w kolejnej rundzie Eurocup zagra z Galatasaray Stambuł. Zespół z Turcji wydaje się być faworytem, ale wszystko rozstrzygnie się na parkiecie. Mecze 1/8 finału zaplanowano na 11 i 18 stycznia.