Energa Basket Liga Kobiet bez niespodzianek. Za nami pierwsze mecze o medale

11 kwi 2022, 12:18

W miniony weekend Energa Basket Liga Kobiet zainaugurowała mecze w strefie medalowej. Póki co, faworytki świetnie wywiązują się ze swoich zadań. Drużyna BC Polkowice już dwukrotnie pokonała rywalki z AZS-UMCS Lublin, natomiast Arka Gdynia zwyciężyła w pierwszym meczu o brązowy medal.

Potężna przewaga Arki

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Arka Gdynia zmiotła z parkietu koszykarki Enei Gorzów Wielkopolski. Podopieczne Jeleny Skerović już na początku spotkania narzuciły rywalkom własne warunki gry. Gospodynie otworzyły mecz wynikiem 17:6. Świetną postawę zaprezentowała wówczas Morgan Bertsch, która zaliczyła serię 11 punktów z rzędu.

Gorzowianki nie mogły przebić się przez szczelną defensywę Arki, raz po raz waląc głową w mur. Do przerwy wynik brzmiał 41:26 na korzyść gospodyń. W trzeciej kwarcie Arka kontynuowała szybką grę, za którą oponentki nie nadążały. Tę partię gdynianki wygrały 23:9 i w ostatniej odsłonie byliśmy świadkami garbage time’u.

Drugi mecz współzawodnictwa o brązowy medal Energa Basket Ligi Kobiet odbędzie się 12 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim. Początek potyczki o godzinie 18:00.

Energa Basket Liga Kobiet (mecz o trzecie miejsce):

VBW Arka Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 83:55

VBW: Bertsch 16, Gustafson 11 (11 zbiórek), Bazan 10, Pavlopoulou 11, Rudzka 10, Kastanek 8, Dobrowolska 5, Kunek 4, Begić 3, Podgórna 3, Borkowska 2

Gorzów: Makurat 22, Owczarzak 18, Hurt 6, Dźwigalska 4, Keller 2, Śmiałek 2, Matkowska 1, Michniewicz, Kozłowska

Energa Basket Liga Kobiet – Wielki Finał

Sobotnie starcie finału Energa Basket Ligi Kobiet było niezwykle wyrównane. Jednak polkowiczanki zrobiły ogromny krok w stronę mistrzowskiego tytułu. Erica Wheeler zdobyła 24 punkty, a Stephanie Mavunga ukończyła pojedynek z dorobkiem 16 “oczek” oraz 24 zbiórek. Gospodynie zwyciężyły 65:63.

W drugim meczu, który został rozegrany w niedzielę, zespół BC Polkowice pokonał AZS-UMCS Lublin 89:72. Kluczowa dla losów spotkania była finałowa ćwiartka, wygrana przez podopieczne Karola Kowalewskiego 21:9. Bardzo dobre zawody mają za sobą Artemis Spanou (19 punktów, 10 zbiórek) i Erica Wheeler (15 “oczek”, 12 asyst).

– Myślę, że zagraliśmy jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Całkiem przyzwoicie pracowaliśmy w defensywie mimo tego, że te pierwsze 10 minut delikatnie nam uciekły. Ostatnia kwarta była świetna w naszym wykonaniu. Cieszy nas, że dzisiaj przede wszystkim zagraliśmy dobrze jako zespół. Sześć zawodniczek zdobyło powyżej 10. punktów. Wygraliśmy walkę na desce i mieliśmy tylko 9 strat przy 25. asystach. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Gratulacje dla dziewczyn – powiedział trener drużyny z Polkowic.

Rywalizacja przenosi się do Lublina. Trzeci mecz finału już w środę o godzinie 20:30.

Energa Basket Liga Kobiet (Wielki Finał):

BC Polkowice – Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin 89:72

BC Polkowice: Artemis Spanou 19 (10 zbiórek), Erica Wheeler 15 (12 asyst), Weronika Gajda 15, Aleksandra Zięmborska 12, Sasa Cado 10, Weronika Telenga 10, Stephanie Mavunga 8, Bożena Puter 1.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Aleksandra Stanacev 18, Kamiah Smalls 18, Natasha Mack 12, Martina Fassina 9, Emilia Kośla 4, Ivana Jakubcova 4, Natalia Kurach 3, Olga Trzeciak 2, Klaudia Niedźwiedzka 2.

Energa Basket Liga Kobiet rozpoczyna finałową rywalizację. Pierwsze mecze w Polkowicach i Gdyni