Energa Basket Liga Kobiet: Drugi mecz dla CCC

24 kwi 2019, 20:55

CCC Polkowice po raz drugi wygrało z InvestInTheWest Eneą Gorzów Wlkp. 74:56 i potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa do kolejnego złota. Najskuteczniejszą na boisku była zawodniczka “Pomarańczowych”  Tiffany Hayes.

Początek spotkania przypominał to pierwsze. Jednak szybciej CCC zaczęło trafiać. W pierwszej kwarcie oba zespoły trafiały seriami. Najpierw było 0:5 dla gości potem 7:12, a jeszcze przed końcem kwarty było 17:12 dla gospodyń. Przewaga polkowiczanek w drugiej kwarcie była nie duża. Po zmianie stron punkty Hayes i Fanbengle dały przewagę miejscowym. Gdy gorzowianki na moment straciły siły, seria 9:0 i dobra gra Atkins ponownie zbliżyła oba zespoły na cztery oczka. Słabszy fragment gry w wykonaniu drużyny Marosa Kovacika został jednak szybko przerwany i ponownie w roli głównej występowały gospodynie. W czwartej kwarcie przyjezdne powinny rzucić się do odrabiania strat, ale to nie nastąpiło. Szalała Hayes i dzięki jej zagraniom CCC spokojnie rozgrywało ostatniej minuty.

CCC Polkowice – InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 74:56 (20:19, 16:11, 23:20, 15:6)
stan rywalizacji: 2-0
Polkowice: Hayes 25, Kaltsidou 14, Thomas 8, Leedham 8, Gajda 6, Fagbenle 6, Kizer 5, Owczarzak 2
Gorzów Wlkp.: Atkins 14, Linskens 10, Zoll 9, Papova 9, Rytsikowa 6, Juskaite 5, Fikiel 2, Prezelj 1