Energa Basket Liga. Śląsk Wrocław ponownie w finale, rywalem King Szczecin

29 maj 2023, 10:58

Koszykarze Śląska Wrocław wygrali trzeci mecz z Legią Warszawa i awansowali do finału Energa Basket Ligi. Tym samym staną przed szansą na obronę mistrzostwa Polski sprzed roku, a w rywalizacji decydującej o tytule ich rywalem będzie King Szczecin, który wyeliminował Stal Ostrów Wielkopolski.

Śląsk i King powalczą o mistrzostwo Polski

Pierwszego finalistę obecnego sezonu Energa Basket Ligi poznaliśmy w sobotni wieczór. Został nim Śląsk Wrocław, który wygrał w serii 3:1 z Legią Warszawa, a w decydującym spotkaniu wygrał 65:63, choć w ostatniej kwarcie drużyna ze stolicy zaciekle goniła wynika i wygrała ją 23:10.

W niedzielę z kolei awans do finału fazy play-off wywalczyli koszykarze Kinga Szczecin, którzy również 3:1 wygrali ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Ekipa z Pomorza Zachodniego wygrała dwie pierwsze kwarty i utrzymała przewagę do samego końca, dzięki czemu zwyciężyła 79:76.

Wyniki półfinałów – faza play-off Energa Basket Ligi

● Śląsk Wrocław vs Legia Warszawa 3:1 (83:77, 71:57, 55:78, 65:63)
● King Szczecin vs Stal Ostrów Wielkopolski 3:1 (80:78, 79:74, 60:92, 79:76)

Broniący tytułu sprzed roku koszykarze Śląska Wrocław rozpoczną finałową serię z Kingiem Szczecin 2 czerwca przed własną publicznością. Dzień później natomiast zostanie rozegrane pierwsze spotkanie w rywalizacji o trzecie miejsce, w której Legia zagra ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

Co ciekawe, w ubiegłym sezonie o tytuł drużyna z Wrocławia również rywalizowała z Legią Warszawa, tak jak w tegorocznych półfinałach. Wówczas koszykarze z Dolnego Śląska wygrali 4:1 (76:72, 85:88, 81:74, 66:63, 90:77).