Energa Toruń żegna się z Euroligą Kobiet

18 lut 2015, 23:26

Koszykarki Energi Toruń uległy pożegnały się z rozgrywkami Euroligi Kobiet w tym sezonie. Dzisiejszego dnia przegrały we Włoszech z Berettą Familą Schio.

Popularne “Katarzynki” przez dwie kwarty potrafiły walczyć z włoszkami jak równy z równym, po pierwszej kwarcie przegrywały 16:19. Drugą kwartę Torunianki nieco przespały i koszykarki z Schio powiększyły przewagę do 10 punktów.

Po przerwie ponownie lepiej radził sobie zespół gospodyń, który systematycznie powiększał przewagę. Po trzech kwartach było już 51-70. Zawodniczki ze Schio były dla Katarzynek bezlitosne. Rywalki nie odpuszczały nawet na moment.

Ostatecznie mecz zakończył się pogromem 61-93. Katarzynki w debiutanckim sezonie euroligowym zanotowały w sumie trzy zwycięstwa i jedenaście porażek. Teraz czas na Tauron Basket Ligę. W najbliższą sobotę na wyjeździe Energa zagra z Widzewem Łódź.

Beretta Famila Schio – Energa Toruń 93-61 (19-16, 26-19, 25-16, 23-10)

Beretta Famila: I. Yacoubou 21, J. Anderson 12, G. Sottana 9,  R. Masciodri 8, I. Slisković 8, L. Spreafico 7, K. Ress 7, C. Zandalasini 7, K. Honti 6, L. Macchi 6, G. Gatti 2.

Energa Toruń: A. Makowska 11, T. Ajduković 10, R. Harris 9, A. Pawlak 9, A. Fikiel 7, M. Reid 5, A. Jackson 4, M. Misiuk 4, K. Suknarowska 2, K. Darnikowska 0.