Eryk Goczał znów odjechał konkurencji. Wygrał dziewiąty etap rajdu Dakar

Aktualizacja: 10 sty 2023, 17:11
10 sty 2023, 15:42

Eryk Goczał został zwycięzcą 9. etapu Rajdu Dakar w klasie lekkich pojazdów SSV (UTV). W tym momencie 18-latek znajduje się drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostaje Litwin Rokas Baciuska. Polak ma do niego ponad 5 minut straty.

Eryk Goczał ma 5 sekund straty do lider klasyfikacji generalnej

Eryk Goczał już zapisał się na kartach rajdu Dakar. Zaledwie 18-letni kierowca został najmłodszym etapowym zwycięzcą w historii tych prestiżowych zawodów. Kolejne dni pokazują, że jego wspaniałe wyniki nie były tylko pojedynczymi przebłyskami. Polak cały czas spisuje się bowiem znakomicie i ma szansę zgarną statuetką Beduina, którą przyznaje się najlepszym rajdowcom.

We wtorek Goczał okazał się najlepszy na trasie 9. etapu z Rijadu do miejscowości Haradh. Polakowi udało się o 46 sekund wyprzedzić lidera Litwina Rokasa Baciuskę. Dzięki temu biało-czerwony rajdowiec awansował z trzeciego na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i traci do prowadzącego już tylko 5 minut.

Eryk pokonał dziewiąty etap w 3 godziny 42 minuty i 20 sekund. Dobrze poszło również Michałowi i Markowi Goczałom. Pierwszy z wymienionych uplasował się na trzecim miejscu (ze stratą 56 s do Eryka), natomiast drugi zajął jedenastą lokatę (9.27 za najlepszym kierowcą).