Euro Cup: Wygrana CCC w Ankarze

Aktualizacja: 19 sty 2023, 10:56
18 gru 2019, 19:02

Bez wiekszych problemów mistrzynie Polski pokonały w pierwszym meczu rundy play off Euro Cup turecki Botas SK. Botas był rywalem koszykarek Arki Gdynia w eliminacjach do Euroligi w tym sezonie. Turecki zespół przystąpił do spotkania po sporych zmianach kadrowych, które objęły również świetnie znaną z CCC Temi Fangbengle.

Świetne zawody rozegrała Artemis Spanou, zdobywając dla CCC aż 30 punktów. Greczynka trafiła 8 z 13 rzutów za dwa i 4 z 8 za trzy, dokładając do tego po dwie zbiórki i asysty oraz cztery przechwyty. Nie do przecenienia była rola Any Marii Filip (11 pkt, 14 zbiórek, 3 asysty) oraz Deneshy Stallworth (18 pkt, 4 zbiórki i 2 asysty).

Zespół Marosa Kovacika pokazał zespołową grę (25 asyst-najwięcej Bojović i Gajda po 7). Przewagę polkowiczanki budowały powoli od początku spotkania. W pierwszej kwarcie jeszcze opcją w ataku były przez chwilę Gulcan i Eldebrink w ekipie Botas. Druga odsłona to już niemalże hegemonia polkowiczanek i nieskuteczność ekipy z Ankary. Zdobyte przez turecki zespół pięc oczek przez kwartę na tym etapie rozgrywek mówi samo za siebie.

Dopiero gdy już wynik był rozstrzygnięty, gdy po trzech kwartach CCC prowadziło 30:55 miejscowe zmniejszyły minimalnie rozmiary porażki. Na parkiecie pojawiło się 10 z 11 zawodniczek wpisanych w protokół (Maria Conde leczy jeszcze uraz) i aż 9 z nich wpisało się na listę strzelców w tym spotkaniu.

Rewanż w Polkowicach rozegrany zostanie 8 stycznia.

BOTAS SK – CCC POLKOWICE 56:75 (14:20, 5:19, 11:16, 26:20)