Eurobasket: Polska odpada z turnieju przegrywając z Hiszpanią!

12 wrz 2015, 20:37

Reprezentacja Polski przegrywa z Hiszpanią 66-80, odpadając tym samym z Eurobasketu oraz marnując szanse na kwalifikację olimpijską. Przez trzy kwarty Polacy rywalizowali z La Roja jak równy z równym. Niestety w czwartej odsłonie Hiszpanie nie pozostawili naszym żadnych złudzeń.

Pierwsza kwarta to przede wszystkim popis Pau Gasola, który zdobył 10 punktów przy 100% skuteczności. Grę Polaków ciągnęli Slaughter i Waczyński. W ostatniej akcji kwarty Polacy zmarnowali posiadanie piłki, by po chwili faulować przeciwnika przy 3 punktowym rzucie, który zamienił 3 rzuty wolne na punkty. Kwarta kończy się wynikiem 25-20 dla Hiszpanii.

Początek drugiej kwarty to seria 7-0 dla Polaków, świetne zawody rozgrywał Karnowski, który zdobywał punkty z pod kosza ogrywając Gasola i wymusił kilka strat na rywalach. Po przechwycie i wsadzie Ponitki Polacy wyszli na prowadzenie 31-30. Dzięki trzem z kolei 3 punktowym rzutom Hiszpania uciekła na 39-33, jednak w końcówce kwarty Polakom udało się wyrównać na 39-39. Ostatecznie po nieudanej zasłonie Gortata pierwsza połowa kończy się wynikiem 41-39 dla Hiszpanii.

Trzecia kwarta rozpoczęła się celnym trafieniem Waczyńskiego, blokiem Gortata na Gasolu i punktami Ponitki. Po 2 świetnych akcjach Waczyńskiego Polska wyszła na prowadzenie 47-46. Hiszpanie odpowiedzieli skuteczną akcją Gasola, jednak dobrze wprowadził się na boisko Zamojski, po jego 3 punktowym rzucie Polacy utrzymywali prowadzenie 53-52. Po świetnej asyście Karnowskiego punkty z pod kosza zdobył Cel, jednak Mirotić akcją 2+1 wyrównał wynik spotkania na 55-55, kończąc trzecią kwartę.

Czwartą kwartę zapoczątkował niecelny rzut 3-punktowy Hiszpanii, oraz nieudana akcja Karnowskiego. Po 2 z rzędu udanych akcjach Hiszpanie wyszli na prowadzenie 59-55. Ważnych 3 punktów nie trafił Waczyński, zrobił to natomiast Rodrigez powiększając przewagę Hiszpan do 7 punktów. Przy 3 punktowym rzucie faulowany został Kulig i wykorzystał 2 rzuty wolne. Gasol odpowiedział 3 punktowym rzutem, następnie stratę zanotował Ponitka. Po niecelnym rzucie Slaughtera, rozpoczęła się seria punktowa Hiszpanów, dzięki której zwiększyli prowadzenie do 12 punktów na 5 minut do końca meczu. Pau Gasol rozpoczął seryjne zdobywanie punktów, będąc całkowitym przeciwieństwem Gortata, który nie potrafił trafić z prostych pozycji. Hiszpanie odskoczyli w pewnym momencie aż na 19 punktów. Na 2 minuty przed końcem meczu Gortat złapał 5 faul, kończąc swój udział w meczu jak i na tym turnieju.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 80-66 dla Hiszpanii.

Najwięcej punktów dla reprezentacji Polski – 10 – rzucił Damian Kulig. Gortat miał dziewięć punktów, dwie zbiórki, dwie asysty i pięć fauli. Po dziewięć punktów dorzucili Waczyński i Ponitka.

Najwięcej punktów dla Hiszpanii – 30 rzucił Pau Gasol który zdominował mecz dokładając 7 zbiórek i 4 asysty.