EuroCup: Przełamanie Śląska Wrocław. Czekali na to od 2022 roku

28 lis 2023, 21:06

Zawodnicy Śląska Wrocław siedemnaście razy z rzędu przegrali na europejskich parkietach. We wtorek udało im się przełamać swoją fatalną passę. W Ankarze WKS pokonał Turk Telekom 80:71.

EuroCup. Śląsk Wrocław z pierwszą wygraną w 2023 roku

Ostatni raz ze zwycięstwa w EuroCupie zawodnicy koszykarskiej sekcji Śląska Wrocław cieszyli się w grudniu 2022 roku. Wówczas polska drużyna pokonała we własnej hali Dolomiti Energia Trento 80:57. Od tego czasu WKS nie potrafił wygrać z żadnym rywalem. Po jedenastu miesiącach przyszło upragnione przełamanie.

We wtorek Śląsk pokonał na wyjeździe Turk Telekom. W barwach gości świetnie zawody rozegrał Jakub Nizioł, który zdobył 25 punktów. Zawodnik z Wrocławia  wykorzystał 8 z 14 prób z gry. Na swoim koncie zapisał też cztery trafienia za trzy punkty.

W końcówce meczu rewelacyjnie spisywał się również Hassani Gravett. Obrotowy Śląska zakończył spotkanie z 15 punktami na koncie, w czwartej kwarcie rzucając dwie trójki z rzędu. Jego gra była kluczowa, bowiem w pewnym momencie polska drużyna straciła całą swoją przewagę. Na kilku minut przed końcem wydawało się, że wypuści wygrana z rąk. Na szczęście udało się zatrzymać natarcie Turków.

Po wtorkowym zwycięstwie Śląsk przesunął się na dziewiąte miejsce w grupie B. Teraz ostatnią lokatą, wcześniej okupowaną przez polski zespół, zajmuje właśnie Turk Telekom. Obie drużyny są daleko za resztą stawki. Najlepsza w tym zbiorze Gran Canaria ma już na koncie osiem wygranych.