Eurocup: Stelmet awansuje do następnej rundy!

10 lut 2016, 23:02

W ostatnim meczu fazy grupowej Eurocup, Stelmet Zielona Góra pokonał Umanę Reyer 68:58 i awansował tym samym do następnej rundy, gdzie jego rywalem będzie rosyjski Uniks Kazań.

Mistrzowie Polski żeby awansować, musieli to spotkanie wygrać. Lepiej jednak mecz zaczęli gospodarze którzy po trafieniach Josha Owensa i Tomasa Ressa prowadzili 10:5. Z czasem jednak go głosu zaczęli dochodzić zielonogórzanie, i dzięki trójkom De Bosta uzyskali prowadzenie. Później mecz był już bardzo wyrównany a prowadzenie co chwila się zmieniało. Na zakończenie Pierwszej połowy Stelmet prowadził jednym punktem- 34:33.

Kluczowa dla zwycięstwa był trzecia kwarta, w której polski zespół uzyskał 9-punktowe prowadzenie. Pomimo tego, że zespół z Wenecji starał się niwelować straty, to jednak Ponitka i DeBost nie zawodzili w kluczowych momentach, utrzymując prowadzenie do końca meczu, dzięki czemu Stelmet wygrał 68:58.

De Bost zakończył zawody z dorobkiem 19 punktów. Oprócz niego znakomicie wypadł również Mateusz Ponitka. 22-letni Polak jako jedyny w zespole zanotował double-double. Zdobył 12 punktów i zebrał 12 piłek, z czego aż 7 w ataku!

W 1/8 finału przeciwnikiem mistrzów Polski będzie rosyjski Uniks Kazań.

Umana Reyer Wenecja – Stelmet Zielona Góra 58:68 (18:22, 15:12, 15:20, 10:14)

Umana Reyer: Savović 15, Owens 14, Ress 9, Goss 5, Ruzzier 5, Jackson 4, Tonut 3, Viggiano 2, Ortner 1, Bramos 0, Antelli 0

Stelmet: Bost 19, Ponitka 12, Zamojski 9, Moldoveanu 8, Borovnjak 7, Hrycaniuk 5, Koszarek 4, Szewczyk 2, Djurisić 2, Gruszecki 0