Eurocup: Emocjonujące spotkanie w Zielonej Górze!

24 lut 2016, 21:09

Stelmet Zielona Góra nieznacznie przegrał we własnej hali 1. mecz 1/8 finału Eurocupu z drużyną Unics Kazan 68:72. Po bardzo dobrej pierwszej połowie mistrzowie Polski musieli uznać wyższość rywala.

Koszykarze z Zielonej Góry, podrażnieni porażką w finale Pucharu Polski, chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością. W pierwszej kwarcie świetnie im to wychodziło. Gospodarze postawili bardzo trudne warunki drużynie z Rosji. Twarda gra w obronie oraz wysoka skuteczność dała efekty. Zielonogórzanie po pierwszej kwarcie prowadzili 21:13.

W drugiej kwarcie nastąpiło przebudzenie w drużynie gości. Koszykarze z Rosji powoli rozpracowywali swoich rywali, oraz coraz lepiej radzili sobie w obronnie. Gra wyrównała się i kibice zgromadzeni na hali w Zielonej Górze oglądali bardzo interesującą potyczkę. Goście przed przerwą zniwelowali stratę, a wynik jaki widniał na tablicy wyników po dwudziestu minutach gry był następujący 35:30.

Po przewie goście z Rosji zagrali o niebo lepiej. Przed wszystkim uszczelnili formacje obronne. Dobra gra gości sprawiała coraz więcej kłopotów mistrzom Polski. W 25 minucie Langford rzucił 2 osobiste i był remis 43:43. Słabsza gra Stelmetu została bezkarnie wykorzystane przez przyjezdnych i przed ostatnią kwartą to oni prowadzili 55:49.

Początek czwartej kwarty zapowiadał emocje do samego końca. Stelmet doszedł do stanu 53:55 po trafieniach Nemanji i Szewca. Jednak potem kilka błędów spowodowało, iż goście znów odskoczyli na kilka oczek 53:59. Mecz do końca trzymał w napięciu, gra toczyła się kosz za kosz. Minutę przed końcem Stelmet przegrywał zaledwie dwoma punktami. Stelmet 45 sekund przed końcem był w posiadaniu piłki tracąc zaledwie dwa punkty do swoich rywali. Jednak błąd spowodował, iż mistrzowie Polski stracili piłkę. Unics już nie wypuścił szansy z rąk i wygrał 72:68.

Stelmet Zielona Góra – Unics Kazan 68:72 (21:13, 14:17, 14:25, 19:17)

Stelmet: Ponitka 21, Moldoveanu 10, Borovnjak 9, Szewczyk 7, Zamojski 6, Djurisić 6, Bost 5, Hrycaniuk 2, Koszarek 2, Gruszecki 0

Uniks: Langford 19, Colom 17, Williams 15, Kaimakoglou 7, Parakhouski 6, Panin 3, Milaknis 3, Banić 2, Ponkraszow 0