EUROCUP: Stelmet wygrywa na inaugurację rozgrywek

Aktualizacja: 6 sty 2016, 07:13
5 sty 2016, 21:51

Stelmet Zielona Góra wygrał na wyjeździe z MHP Riesen Ludwigsburg 82:73 w pierwszej kolejce drugiej fazy Europucharu.

Po odpadnięciu z Euroligi, mistrz Polski przystąpił do rywalizacji w mniej prestiżowym Europucharze. W pierwszej kolejce rozgrywek ich przeciwnikiem był niemiecki MHP Riesen Ludwigsburg. Ekipa z Ludwigsburga wygrała siedem z 10 spotkań w pierwszym etapie Europucharu, pokonując m.in. dwukrotnie Albę Berlin.

Niemcy zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie, wymuszając straty i skutecznie egzekwując swoje akcje, już po 4 minutach osiągnęli 10-cio punktowe prowadzenie. Mistrzowie Polski nie radzili sobie z agresywnie grającymi przeciwnikami, zdobywając punkty w większości z rzutów wolnych. Ostatecznie pierwszą kwartę Stelmet przegrał 16:25.

W drugiej kwarcie zielonogórzanie rozpoczęli odrabianie strat. Po jej pięciu minutach udało im się zbliżyć już tylko na jeden punkt, po celnym rzucie Adama Hycaniuka. Choć wygrali tą część spotkania 22:16, to jednak przegrywali w meczu trzema punktami.

Na początku drugiej połowy Stelmetowi w końcu udało się wyjść na prowadzenie, po celnej trójce Vlada Moldoveanu. Od tego momentu wynik oscylował w okolicach remisu, jednak na koniec kwarty to zielonogórzanie w końcu prowadzili w meczu. Po celnym rzucie Dee Bosta wynik brzmiał 61:57 i wszystko miało rozstrzygnąć się w ostatniej kwarcie.

Ostatnią kwartę również lepiej rozpoczęli mistrzowie Polski, osiągając 9-cio punktowe prowadzenie. Zawodnicy z Niemiec próbowali gonić za wynikiem, jednak wtedy sprawy w swoje ręce wziął Mateusz Ponitka, trafiając ważną trójkę na 2 minuty do końca meczu. Ostatecznie Stelmet dowiózł bezpieczną przewagę i wygrał z MHP Riesen Ludwigsburg 82:73.

Kolejny mecz w Europucharze Stelmet rozegra 13 stycznia, przed własną publicznością z włoskimi Umanem Reyer Wenecja.

MHP Riesen Ludwigsburg – Stelmet BC Zielona Góra 73:82 (25:16, 16:22, 16:23, 16:21)

MHP: Brockman 12, Huff 11, Johnson 11, O’Neale 10, Boone 9, Cotton 6, Loesing 6, Trice 4, Munoz 2, Waleskowski 2, McCray 0.

Stelmet: Ponitka 14, Borovnjak 13, Bost 11, Djurisic 10, Koszarek 10, Moldoveanu 8, Hrycaniuk 6, Gruszecki 5, Szewczyk 3, Zamojski 2.