EuroCup: Unicaja Waczyńskiego przegrała pierwsze finałowe starcie [WIDEO]

29 mar 2017, 08:56

Unicaja Malaga przegrała w pierwszym spotkaniu finałowym EuroCup z Valencia Basket 62:68. Tak więc w rywalizacji do dwóch zwycięstw górą byli rywale z ligi hiszpańskiej, którzy są aktualnym liderem tabeli ACB.

Adam Waczyński nie błysnął niestety formą w tym pojedynku, trafiając zaledwie jeden z pięciu swych rzutów z pola gry (0/3 za 2 pkty, 1/3 za 3 pkty) podczas 15 minut spędzonych na parkiecie. Dorobek meczowy polskiego skrzydłowego zamknął się na 3 oczkach, zbiórce oraz stracie.

Starcie pomiędzy czołowymi zespołami z Płw. Iberyjskiego było bardzo wyrównane, czego dowodem był rezultat 35:35 po pierwszej połowie. Unicaja miała nawet przewagę 9 punktów w drugiej kwarcie (35:26), ale pozwoliła rywalom odrobić straty przed przerwą.

Druga odsłona emocjonującego finału nadal przebiegała pod znakiem świetnej defensywy z obydwu stron, czego efektem było zaledwie 28 punktów (15:13 dla Valencii) zdobytych przez graczy obu klubów w trzeciej ćwiartce. W decydujących 10 minutach na prowadzenie wysforowali się jednak zawodnicy gospodarzy, którzy wyszli na wynik 60:52 i nie oddali już prowadzenia do końcowej syreny. W dodatku znakomitą końcówkę meczową zanotował Bojan Dubljević, trafiając dwukrotnie za 3 punkty od stanu 62:57.

Najskuteczniejszy w szeregach drużyny z Walencji był wspomniany środkowy gospodarzy Czarnogórzec B. Dubljević, zdobywca 14 oczek i 8 zbiórek. Z kolei wśród koszykarzy z Malagi wyróżnili się Amerykanin Jeff Brooks (11 pktów) oraz Słoweniec Omic Alen (8 pktów i 12 zbiórek).

Drugi mecz finałowy odbędzie się w hali Unicaja w najbliższy piątek o godz. 21:00.

Valencia Basket – Unicaja Malaga 68:62 (20:20, 15:15, 15:13, 18:14)