EuroCup: Wysoka porażka Stelmetu Zielona Góra

20 sty 2016, 21:06

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra przegrali we własnej hali z Zenitem Sankt Petersburg 76:90 w meczu grupy I. rozgrywek EuroCup. To druga porażka mistrzów Polski w tych rozgrywkach.

Przed spotkaniem to drużyna mistrzów Polski była stawiana w roli faworyta tej potyczki. Jednak na parkiecie wyglądało to całkiem inaczej. Tylko pierwsze minuty były dość wyrównane, gdy od stanu 6:7 rozpoczęła się ucieczka gości z Rosji. Koszykarze Zenitu Sankt-Petersburg wykazywali się świetną skutecznością i raz za razem trafiali do kosza mistrzów Polski. Goście zdobywali punkty z niemalże każdego miejsca na parkiecie a wysoka skuteczność rzutów za trzy Janisa Timmy i Ryana Toolsona spowodowała, iż przewaga Rosjan stale wzrastała, a do przerwy wynosiła ona już 19 punktów.

Po przewie można było odnieść wrażenie, iż gospodarzom udało się odczarować kosz i piłka po ich rzutach coraz częściej do niego wpadała. W trzeciej kwarcie gra wyrównała się i nie było już widać, aż takiej przewagi gości. Pomimo lepszej gry Stelmetu to koszykarze Zenitu Sankt-Petersburg okazali się być lepsi w tej kwarcie (26:29).

W ostatniej kwarcie kibice zgromadzeni na hali w Zielonej Górze mogli być w końcu zadowoleni z gry swoich ulubieńców. Mistrzowie Polski poprawili swoją skuteczność oraz dużo lepiej formowali szyki obronne. Lepsza gra gospodarzy pozwoliła im zwyciężyć w ostatniej kwarcie 26:18, lecz to nie pozwoliło nawet na zbliżenie się do koszykarzy z Rosji i ostatecznie kibice z niedowierzaniem patrzyli na tablicę wyników która wskazywała porażkę mistrzów Polski 76:90.

Stelmet Zielona Góra 76:90 Zenit Sankt Petersburg (13:22, 11:21, 26:29, 26:18)