Euroliga: Barcelona poza zasięgiem! Kolejna porażka Stelmetu

Aktualizacja: 27 lis 2015, 10:09
26 lis 2015, 20:30

Stelmet Zielona Góra przegrał we własnej hali z FC Barceloną Bàsquet 64:93 (18:24, 17:20, 15:25, 14:24) w spotkaniu siódmej kolejki fazy grupowej Euroligi.

Dominacja “Dumy Katalonii” nie ulegała wątpliwości. Polski zespół tylko do połowy pierwszej kwarty dotrzymywał kroku rywalom, następnie Barcelona odskoczyła na kilka punktów i już nie oddała prowadzenia do syreny kończącej mecz. Najwięcej punktów w drużynie Stelmetu zdobył Mateusz Ponitka (11), dwucyfrową zdobycz mieli jeszcze Adam Hrycaniuk i Dejan Borovnjak (po 10). Wśród przyjezdnych najlepszym strzelcem był Alex Abrines, który zdobył 16 punktów.

Po tym spotkaniu mistrzowie Polski wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy C, natomiast Barcelona jest liderem.

Stelmet BC Zielona Góra – FC Barceloną Bàsquet 64:93 (18:24, 17:20, 15:25, 14:24)

Stelmet: Bost (9 pkt) , Zywert, Szewczyk (4), Marcel Ponitka, Moldoveanu, Mateusz Ponitka (11), Gruszecki (3), Hrycaniuk, Zamojski, Borovnjak (10), Djurisić (8), Koszarek (9).