Euroliga: CCC dalej bez zwycięstwa w Europie

1 gru 2016, 10:52

W rozegranym na wyjeździe CCC Polkowice przegrały różnicą aż dwudziestu jeden punktów. Ekipa z Salamanki była dla polkowiczanek po prostu za mocna. Wynik 81:60 dla Perfumerias mówi wiele.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla polkowiczanek. Po czterech minutach ekipa z Salamanki prowadziła 10:4. Sygnał do próby odrabiania strat dała Walerija Musina dwoma celnymi trójkami. Po kilku chwilach było 14:12 dla Perfumerias. W drugiej kwarcie sporo rzutów CCC było z nieprzygotowanych i wymuszonych pozycji. Mimo to przewaga hiszpanek wynosiła w pewnym momencie dwa oczka. Kilka skutecznych akcji w końcówce pozwoliło utrzymać tylko czteropunktową (42:38) stratę do zespołu gospodarzy.

Trzecia kwarta była w wykonaniu CCC słabsza. Perfumerias nie omieszkała z tego nie skorzystać. Ekipa z Salamanki rozpoczęła budowanie przewagi. Argumentów w grze CCC ciężko było szukać. Czwarta kwarta była taka sama jak poprzednia. Kolejne szybko zdobywane punkty powiększały straty zespołu CCC. Po celnej trójce w wykonaniu Elonu przewaga ekipy z Salamanki wynosiła piętnaście oczek na początku czwartej kwarty. W tym momencie szanse na jakikolwiek pozytywny wynik dla ekipy z Polkowic pękły jak bańka mydlana.

Jedynym jasnym punktem w zespole CCC była Walerija Musina, zdobywczyni 20 pkt, ośmiu zbiórek oraz pięciu asyst.

Perfumerias Avenida Salamanka – CCC Polkowice 81:60 (27:21, 15:17, 17:10, 22:12)

Perfumerias Avenida: Milovanović 23, Elonu 15, De Souza 14, Givens 9, Dominguez 8, Miloglav 4, Gil 4, Marginean 4

CCC: W. Musina 20, Rezan 12, Ortiz 11, Harrison 6, R. Musina 6, Idziorek 3, Urbaniak 2, Leciejewska 0