EUROLIGA: CCC nadal bez wygranej w Eurolidze

7 gru 2016, 22:24

Koszykarki CCC Polkowice w piątej serii spotkań Euroligi doznały kolejnej porażki. Zespół z Dolnego Ślaska w tej edycji tych rozgrywek nie zanotował jeszcze wygranej.

Rywalki CCC, turecki Hatay po czterech euroligowych meczach miał bilans 0-4, czyli taki sam jak polkowiczanki. Po pięciu minutach Turczynki prowadziły 3:8. Pogoń “Pomarańczowych” dała im zmniejszenie strat do jednego punktu, ale tylko na chwilę. Na początku drugiej odsłony Hatay znowu zaatakował. Ekipa gości odskoczyła na dziesięć oczek.

Duża przerwa dała chwile wytchnienia dla polskiego zespołu. CCC w 27 minucie objęły prowadzenie 45:44. Było to jak sie okazało ostatnie prowadzenie polkowiczanek. Na początku czwartej kwarty ekipa Hatay zaliczyła serię 7:0 co pozwoliło kontrolować przebieg gry do końca. Odnotować trzeba, że po kilkumiesięcznej przerwie parkiecie pojawiła się na kilka sekund, wracająca po kontuzji Angelika Stankiewicz. Wśród rywalek, double-double uzbierała Courtner Paris (17 punktów oraz 12 zbiórek).

CCC Polkowice – Hatay BB 54:64 (13:19, 14:13, 21:18, 6:14)

Polkowice: Harrison 16, W. Musina 11, R. Musina 11, Ortiz 8, Rezan 4, Leciejewska 4
Hatay: Hurst 19, Paris 17 (12zb), Snytsina 14, Ozturk 9, Oral 5