Euroliga: Czarna seria CCC trwa

Aktualizacja: 10 lut 2017, 07:35
9 lut 2017, 17:42

W dzisiejszym meczu wyjazdowym Euroligi CCC Polkowice przegrały jedenaste spotkanie w tym sezonie w ramach tych rozgrywek. Tym razem na wyjeździe musiały uznać wyższość Hatay BB.

W pierwszej kwarcie polkowiczanki nie mogły się wstrzelić. Turecki zespół dobrze wykorzystał nie moc polskiego zespołu wygrywając inauguracyjną odsłonę aż dwunastoma oczkami. Otwarcie drugiej kwarty to zmiana scenariusza w grze obu ekip. “Pomarańczowe” zaliczyły serię punktową 15:0. To teraz miejscowe miały problemy z trafieniem do kosza. Inauguracja trzeciej kwarty wyglądała podobnie jak druga z tą zasadniczą różnicą, że to Hatay BB zaliczyło serię 12:0.

Po trafieniu Popovic na początku IV kwarty było 49:36 dla miejscowych. Skuteczne akcje CCC pozwoliło na zmniejszenie strat do czterech oczek na dwie minuty do końca spotkania. Jednak w tym momencie polkowiczanki nie mogły zadać ciosu, który dałby wyrównanie lub prowadzenie dla zespołu dla Dolnego Śląska. Na czterdzieści dziewięć sekund do końca spotkania “Pomarańczowe”  przegrywały 57:50. Jednak dwa celne osobiste Mariji Rezan i skuteczna kontra na osiem sekund do końca zmniejszyła straty do trzech oczek. Nie skuteczne okazały się jednak rzuty zza linii 675. Ostatecznie turecki klub wygrał 58:54.

HATAY BB – CCC POLKOWICE 58:54  (22:10, 3:17, 22:9, 11:18)

Hatay: Ozturk 11, Snytsina 11, Stankovic 10, Paris 8 (10zb), Popovic 5, Takmaz 3
Polkowice: Faulkner 13, Gala 12, Rezan 10, Harrison 8, Urbaniak 5, Ortiz 4, R. Musina 2