Euroliga kobiet: Wisła wygrywa na wyjeździe

12 sty 2018, 03:42

W meczu 11. kolejki euroligowych zmagań koszykarki Wisły CANPACK Kraków zmierzyły się na wyjeździe z włoską Familą Schio. Po bardzo emocjonującym pojedynku zwycięstwo wywalczyły wiślaczki, które pokonały Familę 68-59.

Dopiero w drugiej kwarcie krakowianki złapały swój rytm grania. Szybka seria 7:0 pozowliła odskoczyć od rywalek, ale zawodniczki wice Mistrza Włoch jeszcze przed przerwą doprowadziły do kolejnego (tym razem 26:26) remisu. W trzeciej kwarcie i wyrównanej walce na dwupunktowe prowadzenie wyszła ekipa z Schio. W kolejnych minutach dość często na tablicy wyników widniał remis, jednak wszystko zmieniło się po rzucie za trzy punkty Rodriguez (65:59). W kolejnej akcji nieskuteczna była Yacoubou a punkty po drugiej stronie zdobyła Parker, dzięki czemu krakowianki mgły już być pewne wygranej.

Najskuteczniejszą zawodniczką krakowskiej Wisły była dziś Leonor Rodriguez, która zapisała na swoim koncie 21 punktów, 3 zbiórki i 4 asysty. Niewiele gorzej spisała się dziś Cheyenne Parker kończąc mecz z 18 punktami i 7 zbiórkami.

Krakowianki z bilansem 3-8 zajmują siódme (na osiem drużyn)  miejsce w tabeli. Taki sam bilans ma szósta ekipa Nadieżdy Orenburg.

Famila Schio – Wisła CANPACK Kraków 59-68 (12-12, 16-20, 16-, 14-15-22)

Wisła CANPACK Kraków: Leonor Rodriguez 21 (2×3), Cheyenne Parker 18 (7zb), Magdalena Ziętara 9, Maurita Reid 7, Sonja Greinacher 6 (8zb), Tamara Radocaj 5, Farhiya Abdi 2.