Euroliga koszykarek: Gdynianki bez szans

Aktualizacja: 19 sty 2023, 10:49
15 sty 2020, 20:44

Mająca ambicje na grę w najlepszej czwórce Euroligi ekipa Fenerbahce Stambuł rozbiła dziś w Gdynii Arkę. Poza pierwszymi akcjami na boisku dzieliła i rządziła ekipa z Turcji. Wynik 52:80 to i tak łagodny wymiar kary dla polskiego zespołu.

Gdynianki rozpoczęły spotkanie zmotywowane. Skuteczne pierwsze akcje dały prowadzenie 9:7 na początku spotkania. Jednak od tego momentu swoje zaczęły grać przyjezdne. Ekipa z Stambułu szybko budowała przewagę. Pod koniec kwarty gdynianki nie mogły wstrzelić się do kosza rywalek. Przerwa między pierwszą a drugą kwartę im nie pomogła. Fenerbahce szybko odskoczyło do stanu 9:22 w dwunastej minucie. Pojedyńcze trafieni Balintovej i Misiek nie zmieniły obrazu gry. Turecki zespół dziurawił kosz gdynianek. Arka miała problemy w obronie. Przewaga jeszcze w drugiej odsłonie przekroczyła dwadzieścia punktów. Najskuteczniejsza wśród gdynianek Rebecca Allen zdobyła w pierwszej połowie osiem oczek, ale przypłaciła to trzema faulami. Jej partnerki dołożyły tylko jedenaście.

Po zmianie stron ekipa znad Bosforu nie zwalniała tempa. kolejne skuteczne akcje szybko wybiły chęci do gry Arce. Kolejne trafienia skutecznej Iagupovej wyprowadziły ekipę gości na prowadzenie 35:70. Swoje punkty dorzuciły Canitez i Stokes. Gdy w czwartej kwarcie zwycięzca był dawno znany Fenerbahce pozostawiło kilkukrotnie gdyniankom wolne pozycje na obwodzie. Trójki Kastanek czy Podgórnej nic nie zmieniły. Spiker zwrócił uwagę, że wszystkie zawodniczki Arki, które zagrały w meczu zdobyły punkty. Ale pocieszenie z tego żadne. Żadne bo przegrana mocno komplikuje sytuację w grupie Arce.

Teraz każde potknięcie może oznaczać brak awansu. O czwarte miejsce premiowane awansem do dalszej rundy walczą trzy nawet cztery zespoły. Sytuacja gdynianek jest mizerna. Każdy mecz teraz będzie o minimum 3 punkty i w dodatku muszą patrzeć również na rywalki.

Arka Gdynia – Fenerbahce Stambuł 52:80 (9:18, 10:23, 13:19, 20:20)

Arka: Papowa 9, Slamova 8, Allen 8, Kastanek 7, Balintova 7, Guelich 4, Podgórna 3, Misiek 3, Rembiszewska 2, Greinacher 1

Fenerbahce: Iagupova 17, Canitez 11, Stokes 10, Zandalasini 9, Williams 9, Cora 7, Uzun 7, Cakir 4, Nicholls 4, Topuz 2