Euroliga: Porażka Stelmetu Zielona Góra

Aktualizacja: 19 lis 2015, 21:51
19 lis 2015, 20:46

Mistrz Polski koszykarzy Stelmet Zielona Góra przegrał w meczu 6. kolejki fazy grupowej Euroligi z drużyną Żalgirisu Kowno 56:67.

W pierwszej kwarcie gra długo toczyła się kosz za kosz i mistrzowie Polski dzielnie walczyli z gospodarzami tego spotkania. W końcówce jednak Litwinie uciekli Zielonej Górze i pierwsza kwarta padła łupem drużyny Żalgirisu (17:14).

Drugie 10 minut lepiej zaczęła drużyna z Zielonej Góry, w pewnym momencie nawet wyszli na prowadzenie. Jednak słaba gra pod koszem Stelemtu przyczyniła się do tego, że gospodarze powiększyli swoją przewagę do siedmiu punktów i z takim zapasem schodzili na przerwę

W drugiej połowie spotkania obraz gry nie zmienił się zbytnio. Początek trzeciej kwarty ponownie należał do gości i w pewnym momencie zmniejszyli oni przewagę gospodarzy do dwóch punktów. Polakom brakowało jednak konsekwencji i po okresie dobrej gry ponownie zanotowali obniżkę skuteczności co bezwzględnie wykorzystywali niesieni dopingiem Litwini. Powiększając o jeden punkt swoją przewagę przed ostatnią kwartą.

W ostatnich 10 minutach drużynie z Zielonej Góry nie udała się pogoń za wynikiem. Brakowało w ich grze siły podkoszowej, co wykorzystywali przez całe spotkanie gospodarze. Do tego doszła słaba skuteczność Stelmetu w rzutach za trzy punkty (3/18), która nie pozwoliła mistrzom Polski na odrobienie strat. Żalgiris odniósł ważne zwycięstwo w kontekście walki o następną rundę.

Żalgiris Kowno – Stelmet BC Zielona Góra 67:56 (17:14, 19:15, 21:20, 10:7)

Żalgiris:
Jankunas 16 pkt. (7 zb. – 4 as.), Kalnietis 13 (3 – 5), Hanlan 11 (8 – 0), Vougioukas 10 (5 – 1), Javtokas 9 (4 – 0), Seibutis 4 (2 – 1), Lekavicius 2, Pocius 2 (2 – 2), Vene 0 (2 – 0), Motum 0 (2 – 0).

Stelmet BC:
Ponitka 15 pkt. (7 zb. – 1 as.), Moldoveanu 10 (5 – 1), Borovnjak 6 (5 – 2), Bost 6 (1 – 6), Koszarek 5 (6 – 5), Gruszecki 4, Zamojski 4 (1 – 1), Szewczyk 2 (1 – 0), Djurisić 2 (1 – 0), Hrycaniuk 2 (1 – 1).