Euroliga: Stelmet sprawił kolejną sensację!

4 gru 2015, 20:08

Drugą sensację w tej edycji koszykarskiej Euroligi sprawił Stelmet Zielona Góra! Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe rosyjskiego giganta, Lokomotiv Kubań Krasnodar 66:51 dzięki czemu nadal ma szanse na awans do kolejnej fazy!

To był drugi wielki w tej edycji Euroligi mecz Stelmetu! Ekipa z Zielonej Góry już w pierwszej kwarcie spotkania udowodniła, że nie przestraszyła się wielkiego rywala, który już wcześniej zapewnił sobie awans do kolejnej fazy. Mistrzowie Polski wygrali aż 24:13 pierwszą kwartę ustawiając niejako cały mecz.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale i tak koniec końców to Polacy wygrali ją dwoma punktami (16:14) schodząc tym samym do szatni z 13-punktową przewagą!

Druga połowa to bezpieczne utrzymywanie przewagi Stelmetu. Trzecią kwartę podopieczni Saso Filipovskiego wygrali 12:11 i stało się jasne, że przegrać tego meczu nie mogą! Ostatnie 10 minut to również wygrana przez zielonogórzan jednym punktem co w konsekwencji dało nam wynik 66:51!

Taki wynik nadal pozwala myśleć mistrzom Polski o awansie do kolejnej fazy rozgrywek jednak kluczowy będzie dzisiejszy mecz w Atenach gdzie miejscowy Panathinaikos zmierzy się z FC Barceloną. Jeśli przegra to wszystko będzie zależeć od Stelmetu!

Lokomotiv Kubań Krasnodar – Stelmet BC Zielona Góra 51:66 (13:24, 14:16, 11:12, 13:14)

Lokomotiv Kubań: Singleton 11, Claver 10, Delaney 9, Randolph 7, Draper 5, Bykow 4, Zubkow 3, Fesenko 2, Woronow 0, Broekhoff 0.

Stelmet Zielona Góra: Bost 11, Ponitka 11, Borovnjak 11, Zamojski 10, Szewczyk 8, Djurisic 5, Koszarek 4.