Euroliga: Wisła zwycięża po dramatycznej końcówce

9 gru 2015, 21:28

Koszykarki Wisły Płock po niezwykle zaciętym meczu pokonały we własnej hali turecki AGU Spor. Polska ekipa po dramatycznej końcówce zwyciężyła 67:66.

Pierwsza kwarta to dobra gra Wisły, która dobrze broniła dostępu do własnej strefy podkoszowej. Dokładając do tego solidną skuteczność rzutów i kiepskie statystyki ze strony rywalek, po pierwszej części polski zespół prowadził 22:16. W drugiej kwarcie sytuacja się odwróciła, Wisła zaliczyła kilka prostych strat i w pewnym momencie przegrywała nawet kilkoma punktami. Ostatecznie do przerwy gospodynie prowadziły zaledwie jednym “oczkiem”.

Po przerwie trwała zacięta walka, zespołom trudniej przychodziło zdobywanie punktów. Przed ostatnią kwartą Wisła przegrywała jednym punktem. Ostatnia część meczu to nerwy z obu stron, które lepiej opanowały jednak koszykarki Wisły, które ostatecznie zwyciężyły jednym punktem.

Zwycięstwo dało polskiemu zespołowi awans na piąte miejsce w tabeli grupy B Euroligi. Wiślanki tracą już tylko jeden punkt do dzisiejszych rywalek z Turcji.

Wisła Can Pack Kraków – AGU Spor 67:66 (22:16, 17:22, 14:16, 14:12)