Euroliga: Wisła odnosi drugą wygraną

Aktualizacja: 14 gru 2016, 23:51
14 gru 2016, 20:38

W swoim kolejnym występie w żeńskiej Eurolidze koszykarki Wisły CP Kraków podejmowały turecki Mersin. Mimo, że dzisiejsze rywalki mistrzyń Polski to najsłabszy zespół grupy postawił mocne warunki. Ostatecznie po nerwowej końcówce zespół spod Wawelu zalicza drugą wygraną w tej edycji Euroligi.

Spotkanie od początku toczyło się w trochę ospałym tempie w wykonaniu mistrzyń Polski. Sporo kłopotów Wisła miała ze swoją byłą zawodniczką Gintare Petronyte. Gorzej zaczęła się druga kwarta spotkania. Urazu dostała jedna Wiślaczek Sandra Ygueravide. Zawodniczka nie zwykle ważna w kontekście poprzednich spotkań i zdobyczy punktowych. Na szczęście Hiszpanka wróciła na parkiet. Pod jej nie obecność ekipa gości rzuciła się do ataku wychodząc na prowadzenie 14:20. Istnym fajterem w Krakowskiej ekipie była niezastąpiona w tym spotkaniu Ewelina Kobryn. Dzięki jej zagraniom był remi jeszcze przed przerwą.

Po przerwie Wisła wyszła z większą agresją na rywalki. O sobie przypominały Morrison, Simmons czy Ben Abdelkader. Gdy zespół z Krakowa odskoczył wydawało się, że może kontrolować przebieg gry. Właśnie….może. Ze stanu 42:31 dla Wisły jeszcze w trakcie trzeciej kwarty po trzydziestu minutach ekipa trenera Hernandeza prowadziła już tylko jednym oczkiem.

Ostatnia kwarta to już nerwy w wykonaniu obu ekip. Na 110 sekund do końca skutecznie rzut koleżanki dobija Ewelina Kobryn czym wyprowadziła Wisłę na prowadzenie 56:53. Ale po błędzie w zastawieniu własnej tablicy na 36,3 sekundy przed zakończeniem 4 kwarty był remis 56:56. Dwa ważne osobiste chwile później trafia Ygueravide, czym daje dwupunktowe prowadzenie. W decydujących momentach zawodniczka Mersin popełnia faul w ataku. Po czasie dla trenera krakowianek rywalki zaczynają  taktycznie faulować. Jeden z dwóch rzutów trafia Hind Ben Abdelkader, a rzut z dziewięciu metrów na dogrywkę był nie skuteczny.

WISŁA CAN PACK KRAKÓW – MERSIN 59:56 (14-13, 14-12, 19-21, 12-10)

Wisła Can Pack: Ziomara Morrison 17, Ewelina Kobryn 14, Hind Ben Abdelkader 14, Meighan Simmons 7, Sandra Ygueravide 7

Mersin: Hayes 18, Petronyte 16, Nevlin 15, Kartaltepe 5, Dogan 2.