Euroliga: Włoska drużyna pokonała Arkę

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:34
18 gru 2019, 22:33
Arka Gdynia przegrała u siebie w meczu z Familia Schio aż 47-74. To najwyższa różnica punktowa w dotychczasowych rozgrywkach zawodniczek z Pomorza w Eurolidze.
Mecz zaczął się od dwóch punktów Papowej. Szybko wyrównała jednak Dotto. Po niej rzutem za trzy zapunktowała De Shields. Widać było jednak, że to przyjezdne są w lepszej dyspozycji. Po pięciu minutach było 6-9 dla Familii. Chwilę później Marissa Kastanek zmniejszyła przewagę Schio do jednego oczka, a Papowa wyprowadziła Arkę na prowadzenie. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 14-17.
Drugą kwartę otowrzyła Greinacher, ponownie zbliżając się na różnicę jednego punktu. Tak jak i wcześniej, tak i później Papowa dała ponowne prowadzenie swojemu zespołowi. Przyjezdne jednak nie dawały za wygraną. Gdy po pięciu minutach było już 21-26 trener Arki wziął czas. Po nim jednak niewiele się zmieniło. Familia nadal skutecznie punktowała, a gdynianki miały duże problemy pod koszem. Na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem 27-33.
Po powrocie na parkiet było już wiadome, kto wygra ten mecz. Po zaledwie dwóch minutach przewaga przyjezdnych sięgnęła już 10 punktów. Gdy Slamova dodała od siebie dwa punty, szybko pod koszem Arki znalazła się Gruda. Trener Gdynii ponownie wziął czas na żądanie. On jednak nie powstrzymał Schio od punktowania. Przed decydującą odsłoną było już 36-53.
Czwarta część spotkania rozpoczęła się bardzo ofensywnie. Gdynianki za wszelką cenę chciały jak najszybciej zmniejszyć różnicę punktową, przez co rzuty “za trzy” nie trafiały do kosza. Skrzętnie wykorzystywały to za to przyjezdne, które miały już ponad 20-punktową zaliczkę. Tylko Papowa mogła pochwalić się najwyższą zdobyczą punktową, bowiem w ciągu minuty dołożyła cztery oczka do dorobku zespołu. Mimo to Arka Gdynia uległa Familii Schio 47-74.
Arka Gdynia – Familia Schio 47-74 (14-17, 13-16, 12-20, 8-21)

Arka Gdynia: Slamova 12, Kastanek 11, Papowa 10, Balintova 4, Gulich, Rembiszewska 6, Misiek 2, Greinacher 2, Podgórna

Familia Schio: Gruda 17, De Shields 14, Cinili 11, Dotto 6, Lisec 4, Keys 10, Harmon 6, Battisodo 2, Andre 2, Fassina 2, Chagas