poniedziałek, 3 października, 2022

Ewa Swoboda mistrzynią Polski! W pobiciu rekordu przeszkodził jeden czynnik

Ewa Swoboda zanotowała fenomenalny występ podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Suwałkach. Do ustanowienia nowego rekordu życiowego naszej sprinterce zabrakło naprawdę niewiele. W wykręceniu najlepszego osobistego rezultatu przeszkodził jej wiatr.

Niełaskawa pogoda i świetne eliminacje

Zaplanowane na czwartek konkurencje lekkoatletycznych mistrzostw Polski rozgrywanych w Suwałkach nie odbyły się ze względu na katastrofalne warunki atmosferyczne. W związku z tym organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu zmagań na piątek. Dzisiaj pogoda była już znacznie łaskawsza i zawodnicy mogli dokończyć czwartkowe zawody.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Ewa Swoboda w biegu eliminacyjnym zachwyciła obserwatorów i kibiców swoją postawą. W wyścigu na 100 metrów żorzanka wykręciła wynik 11,29 i bez najmniejszych kłopotów awansowała do finału. Wszyscy zacierali ręce na myśl o tym, co może wydarzyć się w biegu decydującym o medalach krajowego czempionatu.

Ewa Swoboda z kapitalnym rezultatem

24-latka rozpoczęła bieg finałowy z impetem, bez żadnych kompleksów i kilka chwil później przekroczyła linię mety z czasem 10,99. Rzeczony rezultat dałby Swobodzie nowy rekord życiowy na 100 metrów, ale przeszkodził jej… Zbyt korzystny wiatr, którego wartość wyniosła 2,4 m/s, co oznaczało, że rekord nie może zostać uznany.

Swoboda sięgnęła po szósty tytuł mistrzyni Polski na wspomnianym dystansie. Na drugim miejscu na mecie zameldowała się Magdalena Stefanowicz (11,21), zaś brązowy krążek wywalczyła Martyna Kotwiła (11,28).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Świetny bieg Polek w Ostrawie. Natalia Kaczmarek z wybitnym czasemPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA