czwartek, 30 czerwca, 2022

Fajdek wydał oświadczenie w sprawie „afery medalowej”

Polski młociarz Paweł Fajdek napisał oświadczenie w sprawie doniesień mediów o zaginięciu jego złotego medalu. Polak opublikował je na swoim profilu na Facebooku.

Paweł Fajdek został w Pekinie mistrzem świata w rzucie młotem, ale polskie i światowe media piszą o nim głównie ze względu na jego przygody w taksówce.

Pojawiają się różne wersje zdarzeń, niektóre media pisały o zgubieniu medalu przez polskiego mistrza, inne natomiast sugerowały, że Fajdek chciał zapłacić medalem za kurs taksówką. Do wszystkiego odniósł się sam zawodnik. Oto treść jego oświadczenia:

Drodzy czytelnicy tego posta  na wstępie zaznaczę, że nie można zgubić rzeczy o której wiemy gdzie się znajduje przy dużej euforii i zamieszaniu jakie było pod hotelem spowodowane sporym zainteresowaniem moją osobą jak i chęcią zrobienia sobie ze mną zdjęcia kierowca taxi najprawdopodobniej nieświadomie odjechał z moją własnością. Sam również uczestniczył w sesji trzymając medal ponadto nie można nazwać kogoś pijanym, zataczajacym się biednym sportowcem i rozsiewać durne plotki w momencie gdy żadnej z osób które to wszystko rozdmuchały nie było w danym miejscu. Reakcja mediów Chińskich była logiczna, nie chcieli opisać winy swojego obywatela dlatego najłatwiej winą obarczyć drugą stronę. Nikt jednak nie pomyślał o tym ze nie jechałem sam, że to nie ja płaciłem za kurs i tutaj zaczęły się schody. Dzięki interwencji menadżera zostały podjęte kroki mające na celu uzyskanie informacji na temat nazwy korporacji bądź nr telefonu do niej, następnie przy pomocy innego chińskiego obywatela ustalone zostało że kierowca jednak ma moją własność i że dostarczy ją jak najszybciej może. Akurat Pekin do małych miast nie należy więc zajęło to więcej czasu niż zakładaliśmy, ktoś spoza naszej dwójki powiadomił władze i przez to zaczęła się afera. Ja wraz z menadżerem poczekalismy na kierowcę, odebraliśmy medal, dostał dodatkowy napiwek za Uczciwość i problemy a nawet go uściskałem z radości. Po tym zdarzeniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Dwa dni później dowiadujemy się rzeczy nieprawdziwych, mało tego, kierowca nazwany zostaje złodziejem a ja pijanym durniem. Całość podchwycily zagraniczne media a następnie co boli mnie najbardziej polskie, z którymi widziałem się dzień wcześniej i wiedzieli o zajściu. Przykro mi, że takie płytkie teksty wywołały tyle zamieszania, co gorsze wydawać się może, że przyniosło mi to większy rozgłos niż obrona tytułu. Tym którzy zawsze ze mną byli i będą dziękuję, natomiast nowych fanów i kibiców serdecznie witam i mam nadzieje że przyciągają Was wyniki sportowe a nie tanie sensacje bez pokrycia

Pozdrawiam serdecznie, Paweł Fajdek. – (pisownia oryginalna – źródło: oficjalny profil Pawła Fajdka na facebooku)

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA