Fani przerwali mecz Bundesligi. Interweniowali piłkarze Bayernu

29 sie 2022, 11:52

Bayern Monachium zremisował z Borussią Monchengladbach 1:1 w meczu czwartej kolejki Bundesligi. W pierwszej połowie spotkania na główną płytę boiska wtargnęli fani i sędziowie przerwali potyczkę. Jak się okazało, byli to aktywiści klimatyczni, którzy postanowili przykuć się do jednej z bramek.

Niespodziewany remis Bayernu Monachium z Gladbach

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Bayern Monachium przystępował do rywalizacji z Borussią Monchengladbach przed własną publicznością naładowany pozytywną energią. Koniec końców, w trzech pierwszych meczach trwającego sezonu Bundesligi zainkasowali komplet punktów. Piętnaście goli strzelonych i zaledwie jeden stracony. Istny obłęd! Triumf na Allianz Arenie wydawał się być pewnikiem.

Natomiast “Źrebaki” to drużyna, która w minionych latach w ogóle nie leżała Bawarczykom. W poprzednich pięciu starciach obu zespołów “Die Roten” zwyciężyli zaledwie raz. Trzykrotnie wygrana padała łupem Borussii i raz spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem. Jak się okazało, ekipa pod opieką Daniela Farke’a wciąż jest kryptonitem na Bayern, ponieważ monachijska maszyna w sobotę ledwo uratowała remis 1:1.

Fani wtargnęli na główną płytę Allianz Areny

W pierwszej połowie współzawodnictwa doszło do coraz częstszej sytuacji widocznej w trakcie imprez sportowych. Konkretnie: dwójka aktywistów wtargnęła na murawę Allianz Areny i przyczepiła się do słupków bramki. Z interwencją ruszyli stewardzi i piłkarze Bayernu Monachium.

W komunikacie opublikowanym przez aktywistów czytamy, że akcja została zorganizowana, aby dać do zrozumienia o zbliżającym się załamaniu klimatu. W incydent zaangażowanych było pięciu aktywistów, w tym trzech 20-latków. Na koszulce jednego z nich widniał napis o następującej treści: “Zatrzymajmy szaleństwo kopalniane”.

Bayern Monachium prowadzi w tabeli Bundesligi z dorobkiem dziesięciu punktów, drugi Union Berlin ma identyczną liczbę “oczek”, a trzeci Freiburg o punkt mniej od wymienionych zespołów. Borussia Monchengladbach spadła na szóstą lokatę.