Fatalna seria Brazylii! Trwa już od 16 lat

9 gru 2022, 19:51

Reprezentacja Brazylii po porażce z Chorwacją w serii rzutów karnych pożegnała się z mistrzostwami świata w Katarze. Przegrana sprawiła, że “Canarinhos” już od 16 lat nie potrafią wygrać z europejskim rywalem w fazie pucharowej mundialu.

Przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Brazylii była wymienana w gronie głównych kandydatów do wywalczenia tytułu mistrza świata. Naszpikowani gwiazdami “Canarinhos” bez problemu przebrnęli przez fazę grupową i 1/8 finału, a w ćwierćfinale czekała na nich Chorwacja.

Chorwacja w półfinale MŚ 2022

Wicemistrzowie świata sprzed czterech lat nie byli stawiani w roli faworyta, ale dzięki swojej nieustępliwości można było liczyć na niespodziankę. W 1/8 finału drużyna prowadzona przez Zlatko Dalicia dopiero po serii rzutów karnych pokonała Japonię i awansowała do kolejnej rundy.

Wszystko, co najciekawsze w tym meczu wydarzyło się w dogrywce. W 105. minucie wynik otworzył Neymar i wydawało się, że będzie to gol na wagę awansu, ale w 117. minucie do wyrównania doprowadził Bruno Petković. W serii rzutów karnych ponownie to Chorwaci byli skuteczniejsi i to oni cieszyli się z półfinału.

Fatalna passa Brazylii

Brazylia zakończyła więc mundial znacznie wcześniej, niż można było się tego spodziewać. Co jednak najbardziej zaskakujące, “Canarinhos” od 16 lat nie potrafią wygrać w fazie pucharowej z rywalem pochodzącym z Europy.

Niechlubna seria rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy to Brazylia przegrała w ćwierćfinale z Francją. Cztery lata poźniej również w ćwierćfinale lepsza była Holandia (2:1), w 2014 roku na własnej ziemi “Canarinhos” zostali rozbici w półfinale przez Niemców aż 1:7, natomiast przed czterema laty przegrali w ćwierćfinale 1:2 z Belgią.

Reprezentacja Chorwacji po niespodziewanym zwycięstwie nad Brazylią zagra w półfinale ze zwycięzcą pary Holandia – Argentyna. Spotkanie to odbędzie się we wtorek, 13 grudnia o godzinie 20:00.

Chorwacja znowu to zrobiła! Wygrana po karnych z Brazylią!