Strona główna Żużel 1. Liga Faworyt jest tylko jeden! Kolejarz Opole – Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk (zapowiedź)

Faworyt jest tylko jeden! Kolejarz Opole – Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk (zapowiedź)

0

Już jutro w ramach XIII kolejki Nice PLŻ, do Opola zawita zespół z Gdańska. Jak wiadomo zespół z Pomorza stracił już szanse na awans do Ekstraligi, ale wciąż musi walczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli na koniec sezonu.

W minioną środę poznaliśmy awizowane składy na ten pojedynek. Wyglądają one następująco:

Awizowane składy:

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Magnus Zetterstroem
2. Eduard Krcmar
3. Renat Gafurov
4. Kamil Brzozowski
5. Oskar Fajfer
6. Dominik Kossakowski
7.

Kolejarz Opole
9.Paweł Miesiąc
10.Tomasz Rempała
11.Valentin Grobraurer
12.Łukasz Przedpełski
13.Denis Gizatulin
14.Adrian Woźniak
15.

Do składu Wybrzeża Gdańsk powraca Oskar Fajfer, który doszedł już do pełni sił po upadku w meczu przeciwko Polonii Bydgoszcz. Jego występ w tym spotkaniu jest pewny, gdyż w piątkowe popołudnie trenował wraz z kolegami na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Niestety w tym meczu nie zobaczymy na torze Linusa Sundstroema, który dostał “wolne” po upadku w spotkaniu przeciwko ekipie z Krakowa. Szwed nie czuł się ostatnio zbyt dobrze, przypomnijmy iż w ciągu tygodnia brał udział w sumie 3 groźnie wyglądających upadkach, w Dani i w Gdańsku. Jego miejsce w składzie zajmie młody Eduard Krcmar. Czech na początku sezonu nie prezentował się zbyt dobrze w meczach wyjazdowych, ale Grzegorz Dzikowski postanowił zaufać “Edzie” i wystawić go w parze z doświadczonym Magnusem Zetterstroemem. Podobnie jak w meczu przeciwko Polonii Bydgoszcz w parze z juniorem zobaczymy Oskara Fajfera. Przypomnijmy, że Oskar przed upadkiem prezentował świetną formę, od paru meczy był jednym z liderów Wybrzeża Gdańsk. Jak będzie wyglądać jego dyspozycja po dwóch meczach przerwy? Przekonamy się już w niedzielę. Najprawdopodobniej pod numerem 7 zobaczymy Dawida Wawrzyniaka, który wraz z dobrze spisującym się ostatnio Dominikiem Kossakowski będzie tworzyć linię juniorska klubu znad morza.

Kolejarz Opole w tym sezonie rozgrywa mecze tylko na własnym torze. Do tej pory rozegrali 6 spotkań z czego udało im się wygrać 2. Przypomnijmy 28 marca pokonali oni Polonię Bydgoszcz 46:44, a 12 czerwca Speedway Wande Instal Kraków 47:41. Najlepszymi “strzelbami” Kolejarzy są Denis Gizatulin oraz Paweł Miesiąc. Ten pierwszy w tym sezonie zdobywa średnio 11,33 punktów na mecz, zaś drugi 11,67. W każdym z meczów walczą i stawiają się przyjaznym jednak nie mają oni zbyt dużego wsparcia wśród kolegów z zespołu. Tomasz Remapała oraz Valentin Grobraurer to ligowi średniacy, jeżdżą na przeciętnym poziomie, co widać po średniej punktowej, Tomasz i Valentin średnio zdobywają 6,80 punktów na mecz. Łatwo zauważyć, że między wspomnianymi wyżej parami przepaść jest duża bo wynosi koło 5 punktów. Juniorzy Kolejarza Opole również nie prezentują wysokiego poziomu, mają często problemy z regularnym zdobywaniem punktów.

Jak widać faworyt tego pojedynku może być tylko jeden. Wiadomo Wybrzeże Gdańsk nie walczy już o Ekstraligę jednak chce pokazać się z jak najlepszej strony i uplasować się jak najwyżej w tabeli Nice PLŻ. Z drugiej strony mamy zespół, który nic nie musi, a może. Wiadomo z góry spisuje się ich na porażkę jednak przypomnijmy, że zarówno Kraków jak i Bydgoszcz już poległy w Opolu. Żużel to sport w którym wszystko może się zdarzyć, jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedzielę pod wieczór.

Komentarze