Strona główna Pozostałe Sporty motorowe Felipe Massa potwierdza, że Robert Kubica miał podpisany kontrakt

Felipe Massa potwierdza, że Robert Kubica miał podpisany kontrakt

0

Felipe Massa potwierdził ostatnie doniesienia, że Robert Kubica miał już przygotowany kontrakt z ekipą Williamsa. Potem nieoczekiwanie pojawił się Siergiej Sirotkin ze znacznie potężniejszymi pieniędzmi.

Felipe Massa w wywiadzie dla brazylijskiego „Grande Premio” potwierdził ostatnie doniesienia mediów dotyczących kontraktu Roberta Kubicy z brytyjskim zespołem. – Istniało porozumienia Kubicy z Williamsem, ale wszystko zmieniło się po pojawieniu się Sirotkina i jego pieniędzy – powiedział Brazylijczyk.

Były Wicemistrz Świata zdradził, kiedy doszło do ustaleń między obozem polskiego kierowcy, a przedstawicielami zespołu. – W Brazylii jego menedżer uzgodnił wszystkie warunki. Następnie kontrakt miał zostać przedstawiony Kubicy podczas testów opon w Abu Zabi. Słyszałem, że prawdopodobnie go podpisał – oświadczył Felipe Massa.

Brazylijczyk przyznał, że zespół z Grove liczył na wkład finansowy sponsorów Roberta Kubicy. Jednak pojawił się Siergiej Sirotkin ze znacznie większymi pieniędzmi. Według brazylijskiego „Grande Premio” Polak dysponuje 6 milionami euro, zaś Rosjanin 14 milionami. Były kierowca BMW Sauber wraz z Nico Rosbergiem desperacko szukają sponsorów, którzy mają wyrównać kwotę konkurenta lub ją przebić.

Komentarze