FIBA Europe Cup: Kolejna porażka Śląska Wrocław

Aktualizacja: 21 sty 2016, 21:19
21 sty 2016, 20:00

Śląsk Wrocław, w meczu drugiej rundy Pucharu Europy FIBA koszykarzy, przegrał we własnej hali z tureckim Türk Telekom 48:69 (12:17, 13:12, 12:17, 11:23). Dla zespołu z Dolnego Śląska była to czwarta porażka na tym etapie rozgrywek.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Obie drużyny grały na dość niskiej skuteczności. Goście z Turcji nie reprezentowali tego co w pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami, w którym to zawodnicy z Dolnego Śląska doznali wysokiej porażki 96:68. W końcówce pierwszej kwarty na pięcio punktowe prowadzenie wyszła drużyna z Turcji. Gospodarze w kolejnych dziesięciu minutach zmniejszyli stratę o jeden punkt.

W drugiej połowie coraz większą przewagę zyskiwał Turk Telekom. Goście grali coraz skuteczniej oraz łatwiej przychodziło im bronienie ataków koszykarzy Śląska Wrocław. Gospodarze z minuty na minute byli coraz bardziej bezradni w rozgrywaniu piłki w ofensywie, natomiast goście z łatwościom kreowali akcje po których piłka trafiała do kosza. Drugą połowę Śląsk Wrocław przegrał aż 23:40, co zaowocowało wysoką porażką w całym spotkaniu 48:69. Była to czwarta porażka drużyny z Dolnego Śląska.

Śląsk Wrocław 48:69 Türk Telekom (12:17, 13:12, 12:17, 11:23)