FIBA Europe Cup: Kolejne zwycięstwo Turowa Zgorzelec!

4 lis 2015, 20:54

PGE Turów Zgorzelec w dniu dzisiejszym odniósł kolejne zwycięstwo w ramach FIBA Europe Cup, wygrywając spotkanie ze słoweńskim Heliosem Domzale. Dzięki drugiemu zwycięstwu Polacy objęli prowadzenie w grupie I.

Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana. Gra toczyła się z akcji na akcję i do samego końca wygrana była sprawą niewiadomą. W końcówce większą skutecznością popisali się jednak Polacy, wygrywając (12:14).

W drugiej kwarcie zawodnicy Turowa Zgorzelec spisywali się bardzo dobrze od samego początku, jednak pomimo chwilowej niemocy w słoweńskim zespole, gra była bardzo zacięta aż do samego końca. Po raz kolejny zwycięstwo odnieśli jednak Polacy (10:14).

Trzecia kwarta była pokazem sił Heliosa Suns Domzale. Zgorzelczanie grali zdecydowanie mniej dokładnie, co z kolei dodało wiatru w żagle gospodarzom. W polskim zespole pojawiło się mnóstwo nerwów, co przeciwnicy wykorzystali, bardzo pewnie wygrywając przedostatnią kwartę (22:13).

W ostatniej kwarcie zawodnicy Turowa Zgorzelec wrócili do swojego rytmu gry i walcząc zaciekle do samego końca nie dali wyrwać sobie zwycięstwa, wygrywając zarówno kwartę, jak i całe spotkanie (6:17).

Helios Suns Domzale – PGE Turów Zgorzelec 50:58 (12:14, 10:14, 22:13, 6:17)