FIBA Europe Cup: Polskie drużyny kończą rozgrywki porażkami

3 lut 2016, 21:33

W ostatniej kolejce rozgrywek FIBA Europe Cup, Rosa Radom przegrała u siebie z niemieckim Fraport Skyliners 58:75. Śląsk Wrocław uległ natomiast na wyjeździe szwedzkiemu Boras Basket- 75:80. Wrocławianie zakończyli rozgrywki z samymi porażkami!

Radomianie dobrze rozpoczęli spotkanie, bo od prowadzenie 9:3. Z czasem mecz stał się bardzo wyrównany, pierwsza kwarta zakończyła się remisem 16:16, natomiast drugą Niemcy wygrali tylko jednym punktem. To co najgorsze, miało jednak dopiero nadejść w dwóch ostatnich odsłonach.

W trzeciej kwarcie zaczęła się zarysowywać przewaga gości. Z dystansu trafiali Quantez Robertson, Tomas Dimsa oraz Philip Scrubb, a drużyna Fraport Skyliners odskoczyła na 9 punktów. Ostatnia część meczu to już fatalna postawa zawodników Rosy, którzy trafili wtedy tylko 2 rzuty z gry i przegrali kwartę 7:15 a całe spotkanie 58:75.

Ogromną różnice zrobiły rzuty 3-punktowe: niemiecki zespół trafił ich aż 14, podczas gdy Radomianie tylko 2 w całym meczu! Porażka ta sprawiła, że koszykarze trenera Kamińskiego zajęli ostatnie, czwarte miejsce w tabeli grupy U.

Rosa Radom – Fraport Skyliners 58:75 (16:16, 20:21, 15:23, 7:15)

Rosa: Harris 15, Zajcew 12, Sokołowski 8, Szymkiewicz 6, Bonarek 6, Thomas 3, Adams 3, Witka 2, Jeszke 2, Schenk 1, Zegzuła 0

Fraport Skyliners: Robertson 20, Scrubb 19, Theodore 15, Richter 7, Ilzhofer 5, Dimsa 5, Morrison 4, Oldenburg 0, Little 0, Merz 0

Również Śląskowi Wrocław nie udało się odnieść zwycięstwa, choć był go chyba najbliżej ze wszystkich meczów rozegranych wcześniej. Nie pomogła nawet znakomita postawa Jarvisa Williamsa, który zdobył 28 punktów i miał aż 19 zbiórek.

Przełomowa dal wyniku była trzecia kwarta, która wrocławianie przegrali 9:17. Pod koniec meczu wynik oscylował w okolicach remisu, jednak ostatecznie więcej zimniej krwi zachowali Szwedzi, którzy wygrali spotkanie 80:75.

Boras BasketWKS Śląsk Wrocław 80:75 (21:19, 20:24, 17:9, 22:23)

Boras: Krayem 21, Maraker 15 (13 zb), Palm 12, Sigurdarson 8, Darbo 8, Vitali 7, Boggs 5, Lundstedt 2, Gunnarsson 2, Brandmark 0.

WKS Śląsk: Williams 28 (19 zb), Ikovlev 19, Chanas 9, Kovalenko 8, Jarmakowicz 6, Han 5, N. Kulon 0, Jankowski 0.