FIBA Europe Cup: Rosa Radom z pierwszym zwycięstwem!

Aktualizacja: 27 sty 2016, 23:01
27 sty 2016, 20:27

Rosa Radom zanotowała pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Pucharu FIBA Europe. Radomianie pokonali na własnym parkiecie po emocjonującej końcówce drużynę Södertälje Kings 81:77.

Radomianie po serii porażek w fazie grupowej Pucharu FIBA Europe, chcieli przed własną publicznościom w końcu posmakować smaku zwycięstwa. Od początku spotkania dzielnie walczyli o każdą piłkę z drużyną ze Szwecji, co skutkowało bardzo wyrównaną grą w pierwszej kwarcie. W kolejnych dziesięciu minutach to gospodarze przejęli inicjatywę, stwarzając bardzo trudne warunki do gry przyjezdnym. Niezła skuteczność oraz dobrze poukładana gra w obronie, pozwoliła Radomianom uzyskać sześcio-punktową przewagę.

Po przerwie drużyna ze Szwecji zaczęła grać zdecydowanie lepiej. Lecz bardzo dobrze dysponowana w dzisiejszym dniu drużyna Rosy Radom walczyła o każdą piłkę, dzielnie broniąc uzyskanej w pierwszej połowie przewagi. W końcówce czwartej kwarty jednak sytuacja gospodarzy skomplikowała się gdy Szwedzi doprowadzili do remisu. Ostatnia minuta decydowała o rozstrzygnięciu w tym spotkaniu. W końcowych sekundach więcej spokoju zachowali Radomianie, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 81:77.

Rosa Radom 81:77 Södertälje Kings (20:20, 25:19, 21:22, 15:16)