FIBA Europe Cup: Śląsk Wrocław przegrywa na wyjeździe

4 lis 2015, 20:01

Śląsk Wrocław przegrał na wyjeździe w 2. kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup z Interem Bratysława 81:96.

Śląskowi nie udało się pokonać klubu z Bratysławy. W pierwszej kwarcie gospodarze przegrali z ekipą z Wrocławia 25:28, jednak później przyjezdni stracili inicjatywę i pozostałe kwarty należały do zawodników Interu.

Druga kwarta była bardzo wyrównana, a Inter wygrał ją różnicą 3 punktów 21:18, co po dwóch kwartach dawało remis 46:46. Sytuacja robiła się bardzo ciekawa.

Trzecia kwarta była najsłabsza w wykonaniu polskiego zespołu i decydująca o wyniku całego spotkania. Przyjezdni musieli w niej uznać widoczną przewagę przeciwników, którzy wygrali tę partię 25:13.

Ostatnia kwarta była wyrównana jak dwie pierwsze. Jednak w niej górą znowu byli gospodarze, którzy wygrali ją 25:22 i całe spotkanie 96:81.

Gospodarze wygrali dzięki skuteczności w ataku, a także dzięki sporej ilości strat polskiej drużyny.

Śląsk po 2 kolejkach jest na ostatnim miejscu w tabeli grupy M i ma na koncie jedno zwycięstwo i jedną przegraną.

Inter Bratysława – Śląsk Wrocław 96:81 (25:28, 21:18, 25:13, 25:22)

Inter Bratysława: R. Rancik, M. Rancik 20, Milosević 16, Rakić 10, Kuffa 6, Mrvis 6, Bilik 5, Bannister 2, Janković 0, Bulatović 0.

WKS Śląsk: Heath 27, Smith 15, Williams 15, Sutton 10, Chanas 6, Jankowski 5, Kulon 3, Stawiak 0, Madden 0.