FIBA Europe Cup: wygrana Śląska Wrocław!

Aktualizacja: 30 paź 2015, 00:17
29 paź 2015, 22:00

Trzeci występ polskiej drużyny i trzecia wygrana! Śląsk Wrocław pokonuje we własnej hali BC Szawle. Jest to pierwsza wygrana wrocławian w tegorocznej edycji FIBA Europe Cup.

Zespół Szwale od początku spotkania utrzymywał nieznaczną przewagę. Śląsk Wrocław zdołał jednak odrobić te minimalne straty i pierwsza kwarta zakończyła się remisem. W drugiej kwarcie ekipa z Litwy znowu odskoczyła wygrywając tę część spotkania 21:14.
Druga połowa tylko pomagała gościom w pogłębianiu swojej przewagi. Gospodarze przejęli pałeczkę dopiero w ostatniej części meczu kiedy to do remisu doprowadził Rashad Madden, a następnie decydujące punkty dołożyli Jarvis Williams i Kamil Chanas. Ostatecznie to Śląsk Wrocław zwyciężył 69:71.

Śląsk Wrocław – BC Szawle 71:69 (18:18, 14:21, 23:20, 16:10)

Śląsk Wrocław: Madden 16, Kowalenko 15, Williams 9, Chanas 8, Sutton 8, Jankowski 6, Smith 6, Heath 3, Stawiak 0
BC Szawle: Dambrauskas 17, Marei 15, Dudzinski 11, Jomantas 9, Leonavicius 7, Scott 4, Ayers 4, Guscikas 1, Gumenyuk 1