FIBA Europe Cup: zwycięstwo radomian w Finlandii! Znakomita seria w końcówce Turowa!

28 paź 2015, 22:28

Na inaugurację rozgrywek FIBA Europe Cup oba polskie zespoły zanotowały efektowne zwycięstwa. Drużyna PGE Turowa Zgorzelca pokonała we własnej hali Pieno Zvaigzdes Poswol, a Rosa Radom postawiła się gospodarzom i zwyciężyła z fińskim zespołem KTP Basket Kotka.

Od początku spotkania w Zgorzelcu mecz nie układał się po myśli gospodarzy. Litwini zanotowali znakomity start, prowadząc w pierwszej kwarcie różnicą nawet piętnastu punktów (5:20). Ekipa ze Zgorzelca starała się odrobić straty, zmniejszając ją do ośmiu punktów. Kolejna, druga partia spotkania była już bardziej wyrównana jednak zakończyła się przewagą gości 32:37. Trzecią część spotkania gospodarze również przegrali (62:69). Na pięć minut przed końcem spotkania PGE Turów Zgorzelec miał stratę pięciu punktów, jednak zdołał się podnieść i zanotował wyśmienitą końcówkę 18:0, co dało mu ostateczne zwycięstwo 90:80.

PGE Turów Zgorzelec – Pieno Zvaigzdes Poswol 90:80 (14:22, 33:23, 15:24, 28:11)

PGE Turów: Tatum 23, Dillon 16, Kostrzewski 10, Krestinin 10, Karolak 8, Novak 7, Niedźwiedzki 6, Harris 5, Prostak 3, Dylewicz 2, Marek 0
Pieno Zvaigzdes: Agafonow 21, Staniulis 14, Gintvainis 12, Babrauskas 11, Skucas 8, Moore 8, Samenas 3, Olisevicius 3, Tamulis 0

W drugim spotkaniu 1 kolejki FIBA Europe Cup Rosa Radom pokonała na wyjeździe KTP Basket Kotka. Całe spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał remis (24:24). Dopiero po drugiej kwarcie gospodarze wyszli na prowadzenie (37:42). Decydująca dla losów spotkania była trzecia część meczu, w której radomianie uzyskali aż siedemnaście punktów przewagi (73:56). To pozwoliło im spokojnie dokończyć mecz z wynikiem 97:76.

KTP-Basket Kotka – Rosa Radom 76:97 (24:24, 13:18, 19:31, 20:25)

KTP-Basket: Molenius 19, Haanpaa 18, Lehtoranta 12, Pounds 7, Giles 6, Herrera 6, Barrett 4, Autrey 4, Kaukiainen 0, Kuusisto 0
Rosa: Harris 25, Thomas 17, Szymkiewicz 12, Hajrić 12, Zajcew 11, Sokołowski 10, Bonarek 7, Witka 3, Adams 0, Schenk 0