FIBA Europe Cup: Śląsk wygrywa z Litwinami!

Aktualizacja: 18 lis 2015, 22:54
18 lis 2015, 21:53

Śląsk po raz drugi wygrywa swój mecz w FIBA Europe Cup! Tym razem Wrocławianie okazali się lepsi od BC Szawle – 97:80.

W pierwszej kwarcie Wrocławianie roztrwonili sporą przewagę. W pewnym momencie prowadzili 17:7, aby na koniec kwarty wygrywać tylko jednym punktem. W drugiej kwarcie Litwini wyszli na prowadzenie, ale Śląsk nie dał sobie uciec i odrobił straty. Trzecia kwarta była wyrównana, ale to w czwartek Wrocławianie pokazali, że są mocnymi kandydatami do zwycięstwa w tym meczu.

Najlepszym zawodnikiem w polskim zespole okazał się Witalij Kowalenko, który rzucił w tym spotkaniu 19 punktów.

BC Szawle – Śląsk Wrocław 80:97 (22:23, 19:25, 21:16, 18:33)

BC Szawle: Scott 15, Marei 15, Leonavicius 12, Dambrauskas 9, Guscikas 9, Ayers 8, Dudzinski 8, Jomantas 4, Gumenyuk 0

Śląsk: Kowalenko 19, Heath 18, Smith 17, Sutton 14, Jarmakowicz 11, Madden 8, Jankowski 8, Chanas 2, N. Kulon 0